ARUTELU: Kas abort tuleks keelustada?

ARUTELU: Kas abort tuleks keelustada?

29. May 2013, 13:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Edastan teile uudise Leedus toimuvast:

VILNIUS, 28.Mai, BNS - Leedu seim andis teisipäeval oma esialgse toetuse abordi keelustamise ettepanekule. 46 seimi liiget hääletasid eelnõu poolt, 19 olid vastu ja 25 jäid erapooletuks.

Eelnõu läheb edasi Tervise- ja Õiguskomisjoni kätte edasistele kaalutlustele ja saadetakse seimi tagasi sügiseseks istungiks.

Vastavalt eelnõus pakutule, oleks Leedus edaspidi abort võimalik ainult juhul, kui see kujutab ohtu naise elule ja tervisele, või on rasedus tekkinud läbi kriminaalkuriteo. Sellisel juhul on võimalik aborti teha kuni 12. rasedusnädalani.

Hetkel on abort Leedus lubatud kuni 12. rasedusnädalani, ilma täiendavate tingimusteta. Igal aastal tehakse Leedus umbes 10 000 aborti.

Abort on keelatud Maltas, Iirimaal ja Poolas. Ülejäänud ELi liikmesriikides on abordi tähtaeg 10.-18. rasedusnädala vahel.

Meil ei ole küll minu teada hetkel abordi keelustamine aktuaalne, aga sellel teemal on läbi aegade arutelusid olnud küll.

Mida arvate teie - kas ja miks peaks abort keelatud/lubatud olema ja miks teie arust see ei ole siiani Eestis väga laia kõlapinda leidnud?

10. Nov 2013, 11:41

Mina usun ka,et inimesel peab olema valikuvõimalus,sest ALATI ei ole rasestumine suurest õnnest ja armastusest. Nagu me teame,on neid debiile terve ilm täis kellele meeldib naisi jõuga võtta kasvõi keset tänavat, ja kui sellisest debiilist peaks rasedaks jääma, siis mina oleksin üsna kindel,et teeksin aborti,sellist last ei suudaks mina kasvatada (aga muidugi ma ei ole selles päris 100% kindel )

Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee 30. May 2013, 10:23

Ma ei saa öelda, et ma suur abordi pooldaja olen. Seda ei tohiks kergekäeliselt võtta ja usun ja loodan, et enamik seda ka nii ei tee. Aga on siiski juhuseid, kus on võib-olla parem, kui on selline võimalus olemas. Kui laps tõesti ei ole sel hetkel kuidagi tahetud või on olukord väga väga keeruline. Sel juhul pooldan ka, et seda tehakse võimalikult varakult. Niisama, nö rasestusvastase vahendina selle kasutamine on väga vale.
Kui see ära keelata, kindlasti on inimesi, kes lasevad selle igaljuhul teha ja inimesi, kes seda põrandaaluselt ka teeks ja kes teab mis kvaliteediga see on. Pärast tekib sellest hoopis teisi terviseprobleeme.

30. May 2013, 00:19

Valikuvabadus on oluline ja ma kardan, et abordi keelamine tekitab rohkem probleeme kui lahendab.

Kristina Emmedeklubi.ee Kristina Emmedeklubi.ee 29. May 2013, 19:13

Ma usun, et inimesele peab jääma valik.