Armatsemine raseduse ajal aitab sünnituseks ette valmistuda

Armatsemine raseduse ajal aitab sünnituseks ette valmistuda

11. May 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Armastuse jagamine raseduse ajal on vajalik, ütleb Arturs Šulcs. Küsisime seksuoloogilt, miks on seks rasedale vajalik ja kuidas sellest oma partneriga rääkida.

Seks ja alternatiivid

Seksuaalsus on emotsionaalne protsess, nii et naine peab kindlasti oma partneriga rääkima. 

Raseduse ajal armatsedes on naistel rohkem turvatunnet vaja. Naine armastab oma meest ja soovib talle seda näidata. Seda kõik on raseduse ajal väga vaja! Suudluste, paitamise, puudutuste ja sõnadega võiks luua romantilise atmosfääri.

Peamine, et naine ka teist poolt julgustab, et ta võib olla lähemal - temaga on kõik korras!

Rasedusaegset mure seksi pärast aitab võib-olla leevendada ka naise visiit günekoloogi juurde, kes kinnitab, et naisega on kõik korras ja ta võib seksiga tegeleda.

Isegi, kui tegemist on riskirasedusega ja vaginaalseksist tuleks hoiduda, on olemas ka meeldivaid alternatiive. Seksuaalsus on loomulik ja ka rasedus on loomulik protsess - ka sel ajal on seksuaalne väjendus normaalne.

Peamine on, et mees ja naine mõlemad tunneksid, et see on ohutu ja midagi halba ei juhtu!

Mida armatsemise ajal raseduse puhul tähele panna? 

Liigutused võiks olla pehmemad ja rahulikumad. Ei ole hea, kui naine lamab kõhuli.

Kehaasend võib olla klassikaline, kus naine on selili ja mees peal või on nad hoopiski külili - see poos on leebem.

Naine peab jälgima, kuidas ta ennast tunneb. Kui asend on ebamugav, tuleks proovida midagi muud.

Kindlasti tuleks raseduse ajal ka hügeenile tähelepanu pöörata.

Miks armatseda?

Seks on raseduse ajal vajalik!

Ühel seksuoloogide koosolekul esitleti uuringut, mis näitas, et mehe sperma mõjub sünnitusele positiivselt. Nii et võib öelda, et raseduse ajal armatsemine aitab naisel sünnituseks ette valmistuda.

Kuid kindlasti ei pea midagi tegema vastu oma tahtmist. Kui naine ei taha armatseda, siis ei tohiks seda teha.

Selle asemel võite üksteist lihtsalt paitada ja lähedased olla. Siiski tasub mõelda põhjustele, miks Sa ei soovi armatseda - kas teil ei ole äkki suhteprobleeme, emotsionaalseid probleeme oma suhtes või olete ületöötanud? On tähtis need põhjused välja selgitada ja nende kallal tööd teha!

Kui Sa arvad siiski, et ei tunneks ennast raseduse ajal armatsedes hästi, peaks seda ka mehele rääkima, et ta ennast halbasti ei tunneks ja te teineteisest ei võõranduks. Räägi mehele, et Sa armastad seda ja see ei ole midagi isiklikku. See on sarnane Sinu söögiisudele raseduse ajal - soovid süüa näiteks mõnda konreetset sööki, aga teine toit ajab lausa iiveldama - see ei tähenda, et toit ise halb oleks.

Meeleolumuutused on raseduse ajal täiesti normaalsed. Aga, et mees sellest aru saaks, tuleb talle oma tundeid väljendada. Anna talle teada, et see ei ole tema pärast nii. Kõige tähtsam on omavahel rääkida!

Seks on loomulik ja normaalne igal ajal, olgu siis laps veel sündimata või sündinud. Oluline on, et rase naine oleks avatud ja rääkima ka partneriga oma tunnetest. Ka see aitab intiimsust hoida.

Emmede Klubi

 

Kas ja kuidas Sina oma partnerile oma tunnetest ja heaolust räägid?