9 tuntud laulu, mis räägivad raseduse katkemisest

9 tuntud laulu, mis räägivad raseduse katkemisest

05. Feb 2020, 16:37 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kõigist teadaolevatest rasedustest kümme protsenti lõppevad katkemise või peetumisega. Kuigi raseduse kaotus on nii levinud, on see enamasti pere jaoks siiski suur tragöödia. Ning see tragöödia puudutab kõiki inimesi, ka kuulsuseid. 

Glamour pani kirja üheksa laulu, mis räägivad raseduse või beebi kaotusest:

  • Pink "Happy". Pink jäi rasedaks, kuid kaotas lapse 17-aastasena. Sellest tulenevad laulusõnad: "Since I was 17, I've always hated my body, and it feels like my body's hated me."
  • Jay Z "Glory". Enda ja Beyonce tütre Blue Ivy sünnile pühendatud laulus räpib Jay Z: "False alarms and false starts. All made better by the sound of your heart. All the pain of the last time. I prayed so hard it was the last time. // Last time the miscarriage was so tragic. We was afraid you'd disappear. But nah, baby, you magic." 
  • Beyonce "Heartbeat". Beyonce on seda laulu nimetanud oma kõige kurvemaks lauluks. Ta läks pärast raseduse katkemist stuudiosse ja kirjutas: "I guess love just wasn't enough for us to survive. You took the life right out of me. I’m so unlucky I can’t breathe. You took the life right out of me. I’m longing for your heartbeat."
  • Ed Sheeran "Small bump". Laul on Edi sõbrast, kes kaotas raseduse, kirjutatud tema sõprade vaatenurgast. Laulusõnad ütlevad: "Cause you were just a small bump unborn for four months, then torn from life. Maybe you were needed up there, but we’re still unaware as why."
  • Lily Allen "Something’s Not Right". Lily Alleni rasedus lõppes 2010. aastal beebipoja surnultsünniga. Ta ei taha juhtunust avalikult rääkida, kuid on öelnud, et see laul on kirjutatud poja mälestuseks. 
  • Jay "4:44". Laulust tuleb välja, et Jay ja Beyonce on läbi teinud rohkem kui ühe raseduse kaotuse.
  • Daughtry "Gone Too Soon". Väidetavalt kirjutas Chris Daughtry selle laulu pärast kaksikute isaks saamist, kuid laulul on topelttähendus, sest samal ajal sai ta teada, et tema vend ja vennanaine on raseduse kaotanud. "Not a day goes by that I don’t think of you. I’m always asking why this crazy world had to lose. Such a ray of light we never knew," seisab laulus. 
  • Hillary Scott "Thy Will". Lady Antebellumi lauljatar kirjutas selle pärast raseduse kaotust 2015. aasta sügisel. 
  • Coby Grant "Winter Bear". Laul on Coby sõpradest, kelle beebi sündis surnuna, aga samal ajal ka Cobi emast ja teistest sõpradest, kes on läbi teinud raseduse katkemise. Ta laulab: "I knew you before I knew your name. I loved you before I saw your face. I longed for you for all of that time. "And I held your heart in mine. I kissed you you a hundred million times. I tasted the tears that I cried. I held you my beautiful child. And I’ll keep your heart in mine."

 

Kas ja millisest muusikast oled Sina rasketel aegadel tuge leidnud?