Paljud naised leiavad, et suvi on palavuse ja rannahooaja tõttu rase olemiseks kehva aeg. Tegelikult on soojema ilmaga lapse ootamisel ka mitmeid plusse:
1. Treening, näiteks jalutamine või ujumine on raseduse ajal väga kasulikud ning just suvel saab sellega hõlpsamalt värskes õhus tegeleda. Jalutamine on raseduse ajal üks kasulikumaid treeninguid, sest sellega võib ohutult tegeleda enamik naisi. Ujumine aitab leevendada rasedusega kaasnevaid ebamugavaid tundeid - palavust, paistetusi, survetunnet jms.
2. Suvel on saada palju värskeid puu- ja köögivilju. Ning palava ilmaga on ka suurem tõenäosus, et tulevasel emal isutab just jaheda ja värske toidu nagu salatite ja marjade järele. Raseduse ajal on tervislik toitumine veel tähtsam kui muidu!
3. Päikesepaiste annab D-vitamiini. Meie kliimas elavad paljud inimesed terve talvehooaja D-vitamiini puuduses. Raseduse ajal on selle vitamiini puudus eriti kerge tekkima ning see tõstab gestatsioonidiabeedi, preeklampsia ja bakteriaalse vaginoosi riski.
4. Lohvakad kleidid on raseduse ajal üks mugavaim riideese ning suvel polegi palju muud vaja. Suvehooaja raseduse puhul jääb ära vajadus osta spetsiaalne, kõhtu mahutav ja kulukas talvejope.
5. Suveperioodil sündinud lastel on veidi madalam RS viirusesse nakatumise risk. RS-viirus võib olla ohtlik enneaegsetele ja südame- või kopsuprobleemidega beebidele.
6. Raseduse ajal on tähtis piisavalt palju juua, ja suvisel ajal müüakse eriti palju mõnusaid smuutisid, alkoholivabasid kokteile jne.
7. Suvi on puhkuste periood ja sellest on lapseootuse ajal palju kasu. Esiteks võib enesetunne töötamiseks kehva olla, teiseks aga kulub viimane beebieelne puhkus koos partneriga kindlasti marjaks ära!
(Allikas: parents.com)
Millisel aastaajal eelistaksid Sina rase olla?