5 nippi, kuidas imekauneid rasedapilte jäädvustada

5 nippi, kuidas imekauneid rasedapilte jäädvustada

08. Jan 2015, 15:44 Emmede Klubi Emmede Klubi

Oota, kuni sa oled suur, kuid mitte liiga suur

Sa tahad, et kõht oleks piltidel suur ja kaunis, aga mitte liiga suur, et poseerimine ja erinevates poosides pisut kauem püsimine kurnavaks muutuks. Professionaalne fotograaf Mariah Milan Dagupion soovitab pildistada umbes 30. rasedusnädala paiku. Siis muutub kõht tema sõnul tõeliselt ümaraks, kuid pole veel liiga raske. Muidugi on iga rasedus ja rasedakõht erinev, nii et lähtu omaenda kehakujust, energiast ning vastupidavusest.

Väldi taustamüra

Just nagu professionaalsedki fotograafid, peaksid sinagi fototausta stiliseerima. Mõtle sellele, mis sinu selja taha jääb. Kui pildistamise jaoks sobilikku kohta valid, väldi näiteks segamini elutoa – või veel hullem, segamini vannitoa – taustal seismist. Selle asemel võid näiteks poseerida lamades ühevärvilisel diivanil või seina külge teipida triigitud valgeid linu, et vähese vaevaga stuudiot meenutav fototaust luua. Lisaks võib toreda tulemuse saada õues pildistades – vali selleks rahulik koht oma tagaaias või sea oma „fotostuudio“ üles lähedalasuvas pargis või rannas. Ilusa pildi saab pargis või metsas seljaga puule nõjatudes või rannal istudes ja merele vaadates.

20150107154954-58721.jpg 

Lülita välk välja

Sinu kaamera sisseehitatud välk rikub pildid tõenäoliselt ära ja muudab nad ebaloomulikeks. Rasedafotograaf Ashley McNamara soovitab otse lahtise ukse või akna ees seista, et sinule langeks pildistamiseks parim loomulik päevavalgus. Kui pildistad õues, väldi keskpäevast päikest. „Parimad ajad õues pildistamiseks on varahommik või tund-paar enne päikeseloojangut, kui valgus on kuldne ning jätab su nahale ja juustele kauni kuma,“ selgitab Dagupion.

Kanna midagi venivat ja liibuvat

Kogu fotosessiooni idee on see kaunis rasedakõht esile tuua, kas pole? Selle rõhutamiseks on kõige paremad kitsad ja liibuvad riided.

„Kindlasti ei tohiks kanda spetsiaalseid rasedariideid,“ ütleb Hart ja selgitab, et rasedarõivaste peamine eesmärk on tihti mugavus, mitte hea väljanägemine ja kehakuju rõhutamine. Nende asemel soovitab McNamara ühevärvilisi venivast materjalist maikasid ja toppe, mis kõigis kiirmoekettides müügil on.

20150107155051-10291.jpg

„Väldi lillelisi ja ruudulisi mustreid,“ rõhutab rasedafotograaf Koren Reyes. „Stiliseeritud riided võivad aastate pärast aegunud ja vanamoodsad välja näha, kuid eesmärk on iseennast neil piltidel nähes ka 10 või 20 aasta pärast rahul olla. Ühevärvilised tumedad ja neutraalsed riided on ajatud.“

Veel üks hea alternatiiv on riided üleüldse seljast võtta. Võta kaks läbikumavat kardinat ning kasuta ühte neist rindade ning teist alakeha sissemähkimiseks. Nii saad elegantsed, romantilised ja kaunilt kõhtu rõhutavad rasedapildid.

Leia suurepärane fotograaf

Selleks läheb sul vaja kedagi, kellega sa ennast mugavalt tunned ja kellega koos pildistamine sinu jaoks lõbus kogemus on. Kui sinu abikaasa vastab neile kriteeriumitele, palu temal pildid teha (ja muidugi ka vajaminevaid rekvisiite ja varustust tassida). Või võta plaani üks tore fotopäev koos mõnega oma armsatest sõbrannadest ja ühenda hea kasulikuga. Nii saate koos kvaliteetaega veeta ja pildid tehtud!

20150107155128-31207.jpg
 
Poosid ja võtted, mida rasedafotograafid soovitavad proovida:

* Lähivõte kõhust

* Sina selili diivanil lamamas

* Vanem õde või vend kõhule musi tegemas

* Sina vanemat õde või venda süles hoidmas (nii, et ta „istub“ kõhul näoga sinu poole)

* Rätsepistes näoga kaamera poole istudes

* S-kurvi rõhutamine – üks puus väljapoole, üks õlg tõstetud, üks õlg madalal, käed lõdvestunult. Kujutle, et poseerid nagu supermodell!

* Profiilivõte

* Mistahes sulle tuttavad (ja jõukohased) joogapoosid

(Allikas: Parents.com)


Emmede Klubi