5 asja, mida arstid soovivad, et Sa raseduse ajal teeksid

5 asja, mida arstid soovivad, et Sa raseduse ajal teeksid

14. Feb 2015, 00:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

1. Unusta kahe eest söömine

Liiga suur rasedusaegne kaalutõus soodustab varajast preeklampsia teket (mis võib põhjustada enneaegset sünnitust) ja on suurem tõenäosus sünnitada suur beebi (mis muudab sünnituse raskemaks teile mõlemale). See on päris suur terviserisk lapsele.

Günekoloogid on nõus, et paljud naised võtavad kaalus juurde rohkem kui peaks, sest nad ülehindavad oma igapäevast kalorivajadust. Täiendavad 300 kalorit päevas - selle koguse saad kahest klaasist 1% piimast või õunast koos 2spl maapähklivõiga - on kõik, mida vajad lisaenergiana, et aidata oma beebil kasvada.

2. Kaitse end gripiviiruste eest

Miks on gripp nii tõsine asi? Kuna muutused, mis toimuvad raseduse ajal Sinu immuunsüsteemis, südames ja kopsudes, võivad põhjustada kergemini gripi tekitatud tüsistusi (näiteks kopsupõletik), mis võivad olla väga tõsised ning halvemal juhul lõppeda isegi surmaga. Haigestumine grippi raseduse ajal, võib põhjustada ka enneaegset sünnitust või raseduse katkemist.

Gripp võib ohustada ka Sinu sündimata last. Mõned uuringud on näidanud, et kõrge palavik, mis tihtipeale kaasneb gripiviirusega võib suurendada sünnidefektide riski, eriti juhul, kui Sa haigestud grippi raseduse algstaadumis.

3. Pidage nõu oma arstiga enne, kui lõpetate igapäevaste ravimite tarvitamise

On palju ravimeid, mis ei ole raseduse ajal ohutud, kuid mõnikord on haigus, mida need ravivad, lapsele ohtlikum kui ravimid. Näiteks, antidepressantide tarvitamise lõpetamine nõuab kaalumist ja arutelu. Kuigi mõned uuringud on näidanud seost raseduse aegse antidepressantide kasutamise ja enneaegse sünnituse ning madala sünnikaalu vahel. Teised uuringud aga tõestavad, et samad tagajärjed on ravimata rasedusaegsel depressioonil.

4. Leidke juba varakult arst oma beebile

Beebi jälgimine perearsti/lastearsti poolt algab kohe peale sündi, tema poole saad pöörduda kõikide lapse tervist puudutavates küsimustes. Leia arst, kes asub teie kodule lähedal ning kelle suhtlemine ja professionaalsus Sulle sobib. Kuna seda arsti pead hakkama üsna tihti külastama, on mõistlik valida inimene, kellega suhtlemine on pingevaba ning mugav.

5. Õpi abi vastu võtma

Rasedusaegset stressi on seostatud enneaegse sünnituse ja madala sünnikaaluga ning need võivad põhjustada arengu hilinemist ja õpiraskusi. Ilmselt ei ole võimalik vähendada töökoormust ja vanemate lastega tegelemist lihtsalt seetõttu, et oled rase.

Sellepärast soovitame rasedatel naistel paluda appi oma sõbrad või pereliikmed, võta vastu igasugune abi, mis kegendab Sinu koormust. Ükskõik, kas selleks on koristamine, pesupesemine, söögi valmistamine või tunnine lastehoidmine. Eriti raske on nendel naistel, kes ootavad mitmendat last, seega jäta tagasihoidlikkus ning lase lähedastel end aidata.


Allikas: babycenter.com