10 võimalust, kuidas raseduse ajal kõhubeebiga suhelda

10 võimalust, kuidas raseduse ajal kõhubeebiga suhelda

28. Sep 2014, 00:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sa saad oma kõhus kasvava beebiga juba kohe tutvuma ja suhtlema hakata! Kuna beebi tunneb, näeb ja liigutab juba enne sündimist, jaga oma tundeid temaga juba kohe! Toome Sinuni 10 ideed, kuidas oma beebiga suhelda.

Räägi oma kõhubeebiga

Mida Sa talle ütleksid, kui Sa teda oma kätel hoiaksid? Kujuta ette, et see ongi nii ja sa hoiad oma peos tema poisikest kätt. Sinu beebi tahab Su häält kuulda. See aitab ka tema keelelisele arengule kaasa.

Vasta beebi liigutustele

Kui laps liigutab oma käsi ja jalgu, on juba teisel trimestril tema liigutusi väga selgelt tunda. Ära unusta neile vastata. Naudi seda ja ütle oma lapsele: "Ma olen siin, pisike!", või "Oi, milline võimas löök see oli!"
See on suurepärane võimalus lapsega suhteid luua ja tugevdada.

Hellita enda ja lapse maitsemeeli

Proovi uusi toite! Philadelphia teadlased väidavad, et need maitsed lähevad läbi lootevee ja väikesed lapsed mäletavad hiljem neid maitseid.

Minge koos poodlema

Sa küsid, kuidas? Mine supermarketisse ja kujutle - kas lapsele meeldiks see komplekt või mänguasi? Kas talle meeldiks häll või võrevoodi? Sa saad sellega juba emarolliga rohkem harjuda ja kujutada ette, kuidas kõik olema saab kui beebi sünnib.

Ka suured õed-vennad võivad kõhubeebiga suhelda

Julgusta pere vanemaid lapsi kõhubeebiga suhtlema ja neile näiteks joonistama. Nad võivad läbi kõhu beebiga rääkida ja teda ( kõhtu) katsuda. Võid panna ka beebile joonistatud pildid seinale, et tulevase beebi olemasolu reaalsem oleks

Kirjuta oma beebile kiri

Päevikud või kirjade kirjutamine aitab mõtteid koondada ja peale lapse sündi on hiljem nii sul kui lapsel endal neid tekste tore lugeda ja meenutada. Kirjuta ka, mis maailmas toimus, kui Sa veel beebit ootasid

Mängige

Kui su laps liigutab, katsu teda vastu. Laps reageerib ja liigutab uuesti. See on nagu peitus!

Mõtle lapsele

Kuigi igapäevaselt võib olla kiire ja teised mured ja kohustused võtavad palju tähelepanu endale, on väga oluline lisaks beebiga rääkimisele ka temale mõelda, andes Sulle ja talle ühe rahuliku meditatsiooni hetke. Istu, aseta käed kõhule ja vaata oma kõhtu. Hinga sisse ja välja. Mõtle temale, kuidas ta mängib, kuidas ta oma pöialt imeb, kuidas ta naeratab. Jaga temaga oma mõtteid, kui palju sa teda armastad. Tunne soojust, rahu ja armastust.

Loe lapsele lemmikraamatud

Anna lapsele teada, et Sa armastad raamatuid. Kas Sa teadsid, et vastsündinud eelistavad raamatuid ja muinasjutte, mida nad on raseduse jooksul kuulnud? Uuringud näitavad, et beebi mäletab neid lugusid, mida Sa oled talle raseduse ajal lugenud.

Kuula muusikat

Kui sa magad, kuula pehmet ja rahustavat muusikat. Kõhubeebid "eelistavad" klassikalist muusikat (Mozard ja Vivaldi on näiteks väga hea valik) või mõnda teist stiili muusikat, mille rütm sarnaneb ema südamelöökidega ( umbes 60 lööki minutis). Kui Sa kuulad rahustavat muusikat, pikuta ja lase lapsel ka seda kuulda - hiljem laps mäletab seda.

Kuidas Sina oma kõhubeebiga suhtled/suhtlesid?

 

Emmede Klubi

eveliiy eveliiy 28. Sep 2014, 21:33

Meie rääkisime pojaga väga palju. Issi rääkis pojaga palju spordist😀 Muidugi rääkisime pojale kui väga me teda juba ootame ning siis sai veel räägitud ja arutatud, et kus on poja jalg ning kus käsi jne😀 Iga õhtu soovisime mehega talle ilusat und😀

28. Sep 2014, 09:33

Meie räägime juttu ja laulame , suurele vennale. Lisaks üritame palju kontakti saada puudutuste teel, ka venna 😀