Võhmas pussitas naabrinaine 8- ja 10-aastast last

Võhmas pussitas naabrinaine 8- ja 10-aastast last

02. Mar 2021, 17:21 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eile toimus traagiline kuritegu Võhma linnas kortermaja trepikojas: 37-aastane naine pussitas kaheksa- ja kümneaastaseid lapsi. 

Politseile teadaolevalt on tegemist naabermaja lastega, kes tulid Kalevi 4 trepikotta seal elavat sõpra mängima kutsuma. Teel tagasi õue väljus oma korterist naine, kes ründas lapsi. Naabrite kutsutud kiirabi andis lastele esmaabi ja toimetas nad Tartu Ülikooli Kliinikumi. 

Laste vigastused olid piisavalt tõsised, et nad vajasid operatsioone, kuid nende elud ei ole enam ohus ja seisund on stabiilne.

Delfi kirjutab, et lapsed said noahaavu ka näiteks põske ja põlve. Põhjuseks võis naabruskonna elanike hinnangul olla see, et kas need või mõned muud lapsed olid Raili nimelise naise välja vihastanud võõrastele akendele-ustele koputamise, lillepeenras sudimise või trepikojas liiga valjult jooksmisega. Naabrid arvavad, et Railil on vaimse tervise probleeme. 

Sakala kirjutab, et pussitaja elukaaslase sõnul oli naisel probleeme teda narrivate lastega, kuid pole teada, et just need lapsed olid narrimisega seotud. Mees rääkis, et pussitamise päeval oli naisega kõik korras, aga lapsi kuuldes läks ta järsku "segi". 

Juhtunu tegelikud üksikasjad selgitab välja kriminaaluurimine, mille alustuseks tehakse naisele kohtupsühhiaatriline ekspertiis. 

Vaid loetud nädalad tagasi kirjutasime, kuidas naaber tappis Lasnamäel kahe väikse lapse ema, sest laste eluga kaasnev olmelärm häiris teda.

Justiitsminister Maris Lauri sõnul võib juhtunul olla põhjus, kuid põhjus ei ole vabandus – vägivaldset reaktsiooni ei õigusta miski ning over ei ole rünnakus kunagi süüdi.