Veel rangemad koroonapiirangud: kinni koolid, trennid, kinod jpm

Veel rangemad koroonapiirangud: kinni koolid, trennid, kinod jpm

25. Feb 2021, 16:41 Emmede Klubi Emmede Klubi

Alates 1. märtsist hakkavad üle Eesti kehtima uued piirangud, mis jäävad kehtima vähemalt märtsi lõpuni.

Kõik koolid on distantsõppel. Kontaktõppes võivad osaleda 1.–4. klassi lapsed ja hariduslike erivajadustega lapsed. Mis saab lõpuklassidest, alles arutatakse. 

Huvitegevus (huviringid, treeningud, koolitused jms) rühmas on keelatud. Huvitegevus ja treenimine on lubatud individuaalselt või üks juhendatav koos ühe juhendajaga. 

Spaad, saunad veekeskused jäävad meelelahutusele suletuks. Lubatud on üksinda sportimine, nt ujumine ujulas või treenimine spaa jõusaalis. Maksimaalne täitvus 25% - see tähendab näiteks, et kui ujulasse mahub 100 inimest, võib seal korraga üksinda sportida kuni 25 inimest. 

Spordivõistlused, spordiüritused ja liikumisüritused on keelatud. Erandina on sportimine ja võistlused lubatud meistriliiga võistkondadele, professionaalsetele sportlastele, koondiste liikmetele ja kandidaatidele.

Keelatakse kõik siseruumides toimuvad avalikud üritused – kino, teater, kontserdid,  konverentsid, jumalateenistused jne.

Välitingimustes korraldada üritusi, kus on koos kuni 10 inimest, kellel peab teise inimeste rühmaga olema vähemalt 2 m vahet. 

Toitlustuskohad suletakse alates kella 18 õhtul. Päevasel ajal võivad kohvikud ja restoranid olla avatud, kuid tuleb järgida 2+2 reeglit. 

Poed jäävad avatuks, kuid kaubanduskeskustes keeratakse kinni WiFi, võetakse ära pingid ja muud istumisvõimalused ning palgatakse täiendavad turvamehed, kes kontrollivad maskide kandmist.