Üksi lapsega reisimine võib lõppeda kinnipidamisega

Üksi lapsega reisimine võib lõppeda kinnipidamisega

25. May 2018, 12:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Üksi lapsega reisile minnes tasub kaasa võtta teise vanema kirjalik nõusolek. Eestist saab nõusolekuta välja, kuid teistes riikides võib tekkida probleeme, kirjutab Postimees.

Välisministeeriumi meedianõuniku Armo Vaski sõnul on nendeni jõudnud mitmeid juhtumeid üksi lapsega reisinud eestlastest, kes on välisriigis teise vanema nõusoleku puudumise tõttu kinni peetud. "On olnud juhtumeid, kus teise vanema või mõlema vanema nõusoleku puudumise tõttu on laps ja teda saatev täiskasvanu jäänud maha oma lennukist, rongist või bussist, sest asjaolude uurimine võtab välismaa ametivõimudel aega," sõnas Vask.

Põhja prefektuuri Tallinna piiripunkti juhi Raavo Järva sõnul kontrollitakse ka Eestis kõiki Schengeni alalt lahkuvaid reisijaid ning muuhulgas tuvastatakse, kas alaealise lapsega reisiv inimene on ikka lapsevanem. Kui lapsel ja temaga koos reisival vanemal on erinev perekonnanimi, siis on Järva sõnul nende ülesanne vanemlik seos ikkagi tuvastada. Selleks tuleb piiriületusel kaasa võtta lapse sünnitõend või hooldusõigust tõendav dokument.

Seega soovituslik on igasuguste sekelduste vältimiseks alati vormistada lapsevanema või mõlema vanema nõusolek reisimiseks. Enne reisile minekut kontrolli sihtriigi saatkonnast sealseid nõudeid. Mõnes riigist võib vajalikuks osutuda notariaalselt kinnitatud inglise keelde tõlgitud dokument!

 

Kas Sinult on üksi lapsega reisides küsitud lapse vanemaks olemist tõendavat dokumenti või teise vanema nõusolekut?