Tänasest ei pea lapsed haridusasutuses toimunud lähikontakti korral isolatsiooni jääma

Tänasest ei pea lapsed haridusasutuses toimunud lähikontakti korral isolatsiooni jääma

07. Feb 2022, 16:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Meenutame, et alates tänasest ei pea haridusasutuses COVID-positiivse inimesega kokku puutunud terved lapsed jääma lähikontaktsena isolatsiooni. Regulaarne testimine aga jätkub. 

Isolatsiooni peavad jätkuvalt jääma:

  • COVID-positiivsed lapsed
  • Väljaspool haridusasutust COVID-positiivsega kokkupuutunud lapsed
  • COVID-positiivsega kokku puutunud lapsed, kellel on haigussümptomeid

Tasub mainida, et haridusasutusteks loetakse lapsehoiud ja lasteaiad, koolid ja huvikoolid ning noorsootööga tegelevad asutused. Kui laps puudub COVID-positiivsega kokku mujal, näiteks kodus, spaas, sõpradel külas, reisil vms, siis peab ta jääma isolatsiooni.

Leevendus ei tähenda , et omicrontüvi oleks täiesti ohutu või et selle pärast ei peaks üldse muretsema. Leevendus võeti vastu, sest haridusasutuste avatuna hoidmine on laste ja noorte vaimse ning sotsiaalse heaolu tagamiseks väga oluline. Eesti laste ja noorte vaimne tervis on kriisis, sest juba varasemalt probleemne valdkond sai koroonakriisis tugeva löögi. Samal ajal on suurem osa Eesti õpetajaskonnast vaktsineeritud ja ligi 50 protsenti õpetajatest saanud ka lisakaitse tänu tõhustusdoosile. 

Koroonaviiruse leviku monitoorimiseks jätkub koolides kiirtestimine kaks korda nädalas. Kui kiirtesti tulemus on positiivne, tuleb lapsel/õpetajal kohe suunduda koju 10-päevasesse isolatsiooni. Tulemust PCR-testiga kinnitada ei ole vaja.