Ringkonna- ja riigikohus vähendasid 9-aastase tüdruku röövinud ja vägistanud mehe karistust

Ringkonna- ja riigikohus vähendasid 9-aastase tüdruku röövinud ja vägistanud mehe karistust

19. Jun 2018, 15:13 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne. 


Tüdruku oma autosse tõmmanud, metsatukka viinud ja ta seal vägistanud mees määrati pärast kolme kohtuastme läbikäimist üheksaks aastaks vangi.

27. aprillil 2017. aastal kell 15.30 röövis 37-aastane Ardo Remmelgas Harjumaal üheksaaastase tüdruku. Kohtutoimiku järgi sõitis Remmelgas autoga tüdruku kõrvale, väljus autost, haaras tüdrukul õlgadest ja lükkas ta vastu viimase tahtmist autosse juhi kõrvalistmele, vahendab Postimees. Remmelgas lukustas sõiduki uksed, sõitis metsatukka ja vägistas kannatanu, misjärel viis tüdruku tagasi ning vabastas ta pool tundi pärast röövi – kella 16.00 paiku.

Remmelgas põhjustas lapsele tugevat füüsilist valu, mitmeid vigastusi (marrastused ja verevalumid neitsinahal, marrastused anaalava piirkonnas, nahaalused verevalumid kaelal ja rangluu kohal) ning suure hirmutunde oma elu ja tervise pärast.

Maakohus mõistis mehele liitkaristuseks 13 aastat vangistust. Remmelgas kaebas otsuse edasi, viidates asjaolule, et ei kasutanud enda suguorganit, ei põhjustanud eluohtlikke tervisekahjustusi ja kahetseb tegu puhtsüdamlikult. Ringkonnakohus vähendas karistust kolme aasta võtta. Remmelgas kaebas sellegi otsuse edasi. Riigikohus vähendas tema karistust veelgi – Remmelgal tuleb trellide taga veeta üheksa aastat, kuna ühe teo eest, mis hõlmab mitut süütegu, antud juhul isiku röövimist ja vägistamist, mõistetakse inimesele karistus kõige raskema rikkumise eest.