Raamatusoovitus koolilastele: „Unejutud mässumeelsetele tüdrukutele“

Raamatusoovitus koolilastele: „Unejutud mässumeelsetele tüdrukutele“

19. Dec 2018, 14:45 Emmede Klubi Emmede Klubi

See hiljuti ka eesti keelde tõlgitud maailmakuulus raamat jutustab muinasjutu-võtmes 100 tõestisündinud lugu naistest, kes on muutnud maailma.

Need on muinasjutud, mis ei lõppe pelgalt sellega, kuidas printsess pärast printsiga leidmist õnnelikuna oma elupäevade lõpuni elas. Näiteks leiab raamatust Serena Williamsi, Elizabet I, J. K. Rowlingu, Marie Curie, Margaret Hamiltoni, Coco Chaneli lood. Samas on tegemist ikkagi lastele mõeldud raamatuga - lood on pandud kirja lihtsas, muinasjutulikus stiilis.

Raamatu illustraatoriteks on 60 naissoost kunstnikku üle maailma.

Kõik need lood tõestavad, et maailma muutmiseks pole vaja muud kui suurt südant ja eneseusku. See on suurepärane inspiratsiooniallikas igale väiksele ja suurele tüdrukutirtsule!

„Unejutud mässumeelsetele tüdrukutele“ on ajaloo kõige edukam ühisrahastamise kaudu toetust kogunud originaalraamat, saades platvormil kickstarter.com kokku üle 600 000 dollari. Teost tõlgitakse 50 keelde.

 

Lugemine harib ja arendab last ning nauditav kirjandus teeb rõõmu! Millised on Sinu lapse lemmikraamatud? Kas jutustad oma tütardele naistest, kes tegid enamat, kui ilus olemine ja printsiga abiellumine?