Raamatusoovitus koolieelikutele ja algklassilastele: "Tilda ja tolmuingel"

Raamatusoovitus koolieelikutele ja algklassilastele: "Tilda ja tolmuingel"

04. Feb 2019, 09:55 Emmede Klubi Emmede Klubi

Andrus Kivirähk on kahtlemata Eestis üks viimase aja hinnatumaid lastekirjanikke. Tema uusim, möödunus aasta mais ilmunud maagiline lasteraamat "Tilda ja tolmuingel" räägib üheksa-aastase Tilda ja tema tolmust koosneva sõbra seiklustest. Ning soovitada seda tõesti tasub!

Tilda taust teeb pisut kurvaks - tema isa on surnud, teda kasvatab elumuredest räsitud ema, kellel pole kunagi aega või jaksu või tahtmist midagi lustakat teha. 

Siis sünnibki pööningutolmust maagiline olend, kes nii Tildal oma isa meenutada ja oma ema mõista kui ka ülejäänud linnarahast. 

"Vahel juhtub, et me unustame. Unustame tähtsaid asju. Selliseid, mida oleks tarvis tingimata mäletada. Siis tulevadki meile appi väikesed tolmuinglid. Nad on nähtamatud, nii nagu ka tolm ise. Ja nemad mäletavad kõike, sest tolm on alati olemas olnud ega kao kunagi kuhugi," tutvustab kirjastus FD Distribution raamatut. 

Raamatu imeilusate illustratsioonide autor on Takinada ehk Irina Shabarova. Raamat sobib nii eelkooliealistele lastele ettelugemiseks kui ka nooremas koolieas lastele ise lugemiseks, aga väärtuslikke õppetunde leiab sellest täiskasvanugi. Teost soovitab ka Eesti Lastekirjanduse Keskus

Tilda ja tolmuingel, raamatu kaanepilt

 

Lugemine harib ja arendab last ning nauditav kirjandus teeb rõõmu! Kas teie pere lugemisvara sekka on Tilda ja tolmuingli tegemised juba jõudnud? Kuidas meeldis?