Postimees: Kakumäe gaasiõnnetuse põhjustas pereisa

Postimees: Kakumäe gaasiõnnetuse põhjustas pereisa

28. Aug 2019, 16:06 Emmede Klubi Emmede Klubi

Asjaolud viitavad sellele, et mullu oktoobris kolme lapse elu nõudnud Kakumäe gaasiõnnetuse põhjustas laste isa, kirjutab tänane Postimees.

Möödunud aasta 13. oktoobri õhtul leidsid päästjad Tallinnas Kakumäel oma kodust seitsme- ja neljaaastase tüdruku gaasimürgistuse tunnustega surnukehad. Nende kaheaastane väikevend toimetati haiglasse, kus ta 17. oktoobril suri. 

Esialgu jäi avalikkusele mulje, et lapsed surid maagaasi lekke tõttu. Kohtuarstlik ekspertiisis näitas aga, et laste surma põhjustas vingugaasi mürgistus. Kui ventilatsioon ei ole korralik, võib gaasikütteseadmetes sarnaselt ahjuga tekkida põlemise käigus vingugaas. 

Vingugaas on värvitu, lõhnatu ja maitsetu mürgine gaas. Ainus viis aru saada, et toas on vingugaas, on paigaldada vingugaasiandur. 

Kui gaasikütteseadmega oleks olnud kõik korras, ei oleks vingukaas tekkida saanud, küttesüsteem pidi olema katkine. Ka sündmuskohal oli näha justkui maja küljest lahti tõmmatud gaasikütte väljalasketoru. Küsimus on, kes korstna kallal toimetamas käis? Kas laste surma põhjustas kellegi ettevaatamatus?

Postimehele teadaolevalt oli pereisa küttesüsteemi ise parandanud. Mis küttesüsteemiga täpselt juhtus, ei ole pereisa valmis rääkima, prokuratuur enne kriminaalmenetluse lõppemist täpsemat infot ei anna. 

Pereisa andis ajalehele napisõnalise intervjuu, kus nentis, et on kriminaalmenetlusest ja tõenäolisest süüdistusest teadlik, kuid läheb nagu läheb - tal ei ole enam midagi kaotada. 


Emmede Klubi tunneb lapsed kaotanud vanematele südamest kaasa. Palume lugupidamist ja kaastunnet elu raskeimat katsumust läbiva pereisa suhtes hoida ka kommentaariumis!