Pärnus lõppes laste kaklus 13-aastase surmaga

Pärnus lõppes laste kaklus 13-aastase surmaga

07. Aug 2019, 10:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

24. juulil vabanes 15-aastane Pärnu poiss kinnisest lasteasutusest. 30. juulil lõi ta 13-aastast eakaaslast mitu korda vastu pead. 5. augustil suri peksa saanud laps haiglas...

Kõnealune nagamann on oma lühikese 15-aastase elu jooksul toime pannud üle 15 õigusrikkumise. Poisi ja tema perega on tegelenud pereterapeut, eripedagoog, lastepsühhiaater, ta on teinud üldkasulikku tööd...

Aasta tagasi mõisteti ta süüdi kehalises väärkohtlemises, väljapressimises, varguses, asja omavolilises kasutamises ja avaliku korra raskes rikkumises vägivallaga ning karistuseks määrati aasta kinnises lasteasutuses, Maarjamaa hariduskolleegiumis.

Kuna kodukülastustel Pärnusse pahateod jätkusid, taotles Pärnu linnavalitsus juulis poisi karistuse pikendamist, kuid kohus ei võtnud seda menetlusse ning 26. juulil jõudis nooruk koju. 

30. juulil veetis ta koos eakaaslastega aega Pärnus kesklinna silla lähedal garaažide juures. Kahtlustuse kohaselt tekkis konflikt, mille käigus 15-aastane lõi politseile ja lastekaitsele seni tundmatut 13-aastast last rusika ja põlvega vastu pead. Sündmuseid nägi pealt mitu noort, kuid keegi ei helistanud politseisse. 

Ohver lahkus sündmuskohalt oma jalal, kuid langes hiljem koomasse ja suri esmaspäeva hommikul Põhja-Eesti regionaalhaiglas. Suurima tõenäosusega sai laps löökidest ajukahjustuse, kuid kuni ekspertiisi teostamiseni säilib ka väike võimalus, et surma põhjus oli muu. 

Vägivallatseja võeti kaheks kuuks vahi alla ning Lääne prefektuur ja ringkonnaprokuratuur on alustanud kriminaalmenetlust raske tervisekahjustuse tekitamise paragrahvi alusel. 

On eluliselt oluline, et me kõik räägiksime oma lastele: vägivalda nähes tuleb helistada numbrile 112. Kui enda ohutuse tõttu ei ole helistamine kohapeal mõistlik, tasub minna eemale ja helistada sealt, toonitab Lääne prefekt Kaido Kõplas.

(Allikad: Pärnu Postimees, Delfi. Foto on illustratiivne)