Pane kalendrisse: nendel aegadel toimuvad algaval õppeaastal vaheajad

Pane kalendrisse: nendel aegadel toimuvad algaval õppeaastal vaheajad

31. Aug 2021, 14:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Homme algab uus kooliaasta! Nii paljud koolilastega perekonnad kui ka mõned lasteaialastega pered planeerivad oma aastat vastavalt koolivaheaegade toimumisele. 

Algaval 2021/2022. õppeaastal on haridusministri poolt kinnitatud koolivaheajad järgmised:

  • I vaheaeg 25. oktoober kuni 31. oktoober
  • II vaheaeg 23. detsember kuni 9. jaanuar
  • III vaheaeg 28. veebruar kuni 6. märts
  • IV vaheaeg (v.a 12. klass) 25. aprill 2022. a kuni 1. mai
  • V vaheaeg (v.a lõpuklassid) 14. juuni 2022. a kuni 31. august

Mõnes koolis toimuvad vaheajad muudel aegadel. Seda sellepärast, et ministeeriumi kehtestatud vaheaegade kava ei ole kohustuslik. Kooli pidaja (enamasti omavalitsus, vahel riik) võib direktori ettepanekul ja hoolekogu nõusolekul kehtestada koolivaheajad ka muul ajal. 

Kinni peab pidama reeglitest: koolis peab olema õppeaasta jooksul vähemalt neli koolivaheaega, mis peavad kokku kestma vähemalt 12 nädalat. Suvevaheaeg peab kestma vähemalt kaheksa järjestikust nädalat. 

Erakoolides nii palju vaheaegu olema ei pea: nõutud on vähemalt kaheksa nädalat vaheaega õppeaasta jooksul, sellest kaks nädalat õppeaasta sees. 

Ministeerium soovitab siiski koolidel järgida just haridusministri kehtestatud vaheaegu, sest see aitab paremini korraldada õpilastele ja õpetajatee üleriigilisi üritusi. Näiteks toimub palju üritusi ja laagreid lastele just üldtunnustatud koolivaheaegadel. 

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium