Paljajalu käimine on kasulik!

Paljajalu käimine on kasulik!

07. Aug 2018, 14:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lastel, aga ka täiskasvanutel, kes käivad palju paljajalu, arenevad paremini motoorsed oskused. "Paljasjalgsetel" tuleb paremini välja kaugushüpe, tasakaalu hoidmine ja jooksusprint. 

Sellisele järeldusele jõudsid Saksamaa ja Lõuna-Aafrika teadlased, kelle uurimistöö tulemused avaldati teadusajakirjas Frontiers in Pediatrics, vahendab Novaator.

Teadlased analüüsisd 385 peamiselt paljajalu ning 425 peamiselt jalanõudes ringi käiva lapse andmeid. Kõik analüüsimudelid võtsid lisaks jalavarjuharjumustele arvesse ka sugu, etnilist päritolu, kehamassiindeksit ning muid näitajaid. Võrdluses olid Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Põhja-Saksamaa lapsed ja noored. Uuringus osalenud Aafrika lapsed käivad koolis ja teevad vabal ajal sporti ning veedavad niisama aega paljajalu. Uuringus tehtud tehtud testide järgi on neil oluliselt paremad tulemused kaugushüppes ning aladel, mis nõuavad tasakaalu.

Sellest uuringust võiks praktilise teadmisena kaasa võtta soovituse lasta lastel ringi joosta paljajalu. Paha ei tee võimalusel ka paljajalu sportimine. Treeningjalanõude valimisel võiks aga eelistada neid, mille tald on pehme, sest see arendab väikseid lihasgruppe jalatallal.

 

Kas Sina lubad oma lapsel suvel õues paljajalu käia?