Oma loo räägivad Pärnu vanemad, kelle laps kaotas elu teise lapse käe läbi

Oma loo räägivad Pärnu vanemad, kelle laps kaotas elu teise lapse käe läbi

09. Dec 2019, 14:08 Emmede Klubi Emmede Klubi

24. juulil vabanes 15-aastane Pärnu poiss kinnisest lasteasutusest. 30. juulil lõi ta 13-aastast eakaaslast mitu korda vastu pead. 5. augustil suri peksa saanud laps haiglas.

30. juulil sattus laps Pärnu kesklinna silla lähedal garaažide juures kokku grupi teismelistega. Tekkis tüli, mille käigus peksis 15-aastane noormees 13-aastast poissi rusika ja põlvega vastu pead. Paljud teised lapsed nägid juhtunut peal, kuid ei helistanud politseisse ega kiirabisse. Ohver lahkus sündmuskohalt oma jalal, kuid langes hiljem koomasse ja suri nädal hiljem Tallinnas haiglas.

Õhtuleht kirjutab, et poja kaotanud Viktor ja Julia on hämmingus, kui leebelt suhtub riik nende poja Nikita tapnud poisiga sarnase taustaga noortesse. 14-aastasena mõisteti narkootilisi aineid pruukiv ja koolist puuduv laps süüdi kehalises väärkohtlemises, väljapressimises, varguses, asja omavolilises kasutamises ja avaliku korra raskes rikkumises vägivallaga ning saadeti aastaks erikooli, mille eesmärk ei ole last karistada, vaid anda võimalus elus uue lehekülje pööramiseks. Aasta Maarjamaa hariduskolleegiumis veedetud, otsustati Toomas kodukohta tagasi saata. Paar päeva hiljem tappis ta lapse.

Prokurör taotleb tema karistamist kaheksa aasta pikkuse reaalse vangistusega, mida lühimenetluse tõttu vähendatakse kolmandiku võrra. 


Mida Sina arvad – kuidas peaks riik tegelema pahuksisse sattunud noortega?