Nende leinavate vanemate sõnumit peaks kuulma iga ema ja isa

Nende leinavate vanemate sõnumit peaks kuulma iga ema ja isa

12. Sep 2019, 21:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

J.R. Stormenti ja tema abikaasal Jessica Brandesil olid kaheksa-aastased kaksikud pojad. Kuni üks lastest ühel hommikul lihtsalt ei ärganud enam.

Tol hommikul märkas Brandes, et üks kaksikuist on kuidagi liiga kaua maganud. Teine kaksik mängis samal ajal magava venna kõrval iPadiga. Brandes lähenes lastele. Nähes poja teki alt välja piiluvaid laigulisi jalgu, sai ta kohe aru, et laps on surnud.

Wiley'l oli üheksa kuud varem diagnoositud epilepsia, kuid arstide sõnul healoomuline vorm, mis ei oleks pidanud poisi muus osas suurepärast tervist mõjutama. Usutakse, et Wiley suri haruldasse seisundi tõttu, mida nimetatakse äkiliseks seletamatuks surmaks epilepsiahoo ajal (SUDEP).

Nüüd soovivad Wiley vanemad LinkedIni vahendusel kõigile lapsevanematele midagi öelda.

"Kui sa oled lapsevanem ja sul on mingigi võimalus oma lastega rohkem koos aega veeta, siis tee seda," kirjutab Brandes.

"Võtke välja kõik võimalikud puhkusepäevad ja lapsepäevad ning minge olge oma lastega koos. Sa ei hakka kunagi kahetsema e-maile, mille unustasid saata. Kui te saadate mulle e-kirja või sõnumi ja ma ei vasta oodatud kiirusega, siis teadke, et ma olen koos inimestega, keda ma armastan, veetmas oma aega nendega, loomas oma uut identiteeti, ja ma julgustan teid sama tegema."

"Kallista oma lapsi. Ära jää kauemaks tööle. Paljud neist asjadest, mille peale sa praegu ilmselt aega kulutad, on asjad, mille peale aja kulutamist sa ühel päeval kahetsed, kui aeg otsa on saanud," kirjutab Storment.

(Allikas: Motherly. Foto on illustratiivne.)

 

Mida Sina arvad - kas kahetsed tulevikus praegusele elule tagasi vaadates, et ei võtnud oma laste jaoks rohkem aega?