Mõnikord ärkavad vägivaldse pere vanemad alles siis, kui kuulevad oma lapse kõnet politseisse

Mõnikord ärkavad vägivaldse pere vanemad alles siis, kui kuulevad oma lapse kõnet politseisse

07. Dec 2019, 10:21 Emmede Klubi Emmede Klubi

Viimase nelja aastaga on Eestis lähedase käe läbi elu kaotanud 41 inimest, kirjutab Tartu Postimees. Perevägivalla tõttu on raskeid tervisekahjustusi saanud ligi 130 inimest.

Prokurör kirjeldas juhtumit, kus politseisse helistas oma ema elu pärast väga hirmul väike poiss, kes ütles: tulge super ruttu, super-super ruttu, ta peksab mu ema. 

Teinekord tuli ema töölt, sõi koos lastega kõhu täis, kõik käisid tualetis, pakkisid toidu ja vee kotti ning lukustasid end magamistuppa, sest keegi ei tohtinud joomalt koju naasnud isa segada.

Lisaks füüsilisele vägivallale tarvitatakse kannatanu kallal ka vaimset vägivalda, mis muudab kannataja haavatavaks ja alandlikuks. Peksu ohver ei oska ennast hinnata, võib koguni arvata, et on ise valesti teinud, otsida vägivallatseja käitumisele õigustusi, tunda häbi või piinlikkust juhtunust rääkimise ees. 

Mõnikord mängitakse siis lapsevanematele kuulamiseks ette salvestis lapse hirmunud kõnest politseisse, ja alles siis vanemad ärkavad ja mõtlevad, mida nende lapsed läbi elavad, kuidas perevägivalla tunnistamine lapse psüühikale mõjub.