Mida teha, kui Momo saadab lapsele ähvardussõnumi?

Mida teha, kui Momo saadab lapsele ähvardussõnumi?

05. Feb 2019, 16:51 Emmede Klubi Emmede Klubi

Terves maailmas, ka Eestis levib noorte seas uus nn enesetapumäng - Momo. Mängu ohver saab nutitelefoni teel (sotsiaalmeedia, erinevate rakenduste vestluste kaudu) ähvardusi, mis suunavad teda ohtlikele tegevustele. Käskude ja ähvarduste autor on väidetavalt hirmuäratava välimusega Momo.

Tegelikult on fotol on Jaapani filmidele eriefekte tootva ettevõtte Link Factory skulptuur ning sõnumite tegelikuks saatjaks on, vähemalt Eestis, lapsed ise. 

Momo mängu näol on tegemist koolikiusamisega - ähvardava sisuga sõnumeid saadavad lapsele tema oma koolikaaslased, kirjutab Digigeenius. Politseinik Maarja Punaku sõnul on kõigi Eestis olnud Momo juhtumite taga sama kooli lapsed, kes tihti valivad välja endast noorema ohvri ning saadavad talle ähvardavaid sõnumeid, milles öeldakse, et laps ei tohi koolist lahkuda või ta sureb varsti. Enamasti kasutatakse selleks kõnekaarti, vahel ka pereliikmete või koguni enda numbrit. 

Seetõttu on tähtis oma lapsega kodus Momost rääkida - talle selgitada, et sellist veidrat lindnaise moodi tegelast pole olemas, vaid et selle taga on teised, kiuslikud lapsed.

Kui selline sõnum peaks su lapsele saabuma ja sõnumis on konkreetne ähvardus, siis tuleb sellest ka politseile ja kooli teada anda!

 

Kas Sinu laps on Momost kuulnud, rääkinud?