Lasteaiast kooli suundumisega kipub kaasnema liigne kaalutõus

Lasteaiast kooli suundumisega kipub kaasnema liigne kaalutõus

04. Jul 2022, 09:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kolme aasta eest tehtud uuringu järgi on Eestis ülekaaluline iga kolmas laps. Laste kaal kipub järsult tõusma just lasteaiast kooli minnes.

Tartu Ülikooli liikumisharrastuse teadur Eva-Maria Riso rääkis Novaatorile, et lasteaias on toitumine päeva jooksul üsna paigas. Koolilapsed on aga toitumises paljuski omapäi - neil on taskuraha, et ise poes käia, kuid nad teevad äärmiselt ebatervislikke valikuid. 

"Tihtipeale on lastele napi taskuraha eest taskukohane rämpstoit. Nad ei hakka koolist koju tulles tegema endale soojaks eelmise päeva suppi, vaid teevad võileibu või söövad koduteel kaasa ostetud saiu, küpsiseid ja limonaade," ütleb Riso. 

Ka koolitoit pole alati tervislik, kuna raha selle tegemiseks on vägagi napp: tihti pole kokkadel kalleid juurvilju raha osta ja toitainete normi täidetakse näiteks suhkru ja toiduõliga

Kuna lastel ei ole tervisliku toidu eelistamise harjumust, siis sööklas salatit ei soovita, eelistus on makaron.Supi asemel ostetakse puhvetist saia või joostakse vahetunnis poodi.