Lastekaitsetöötajatel on Eestis aasta-aastalt üha enam tööd. Lapsega seotud probleemid saavad alguse kodust ning sama tähtis, kui aidata last, on aidata tema vanemaid, räägivad spetsialistid Õpetajate Lehes.
Spetsialistid nendivad, et palju probleeme on seotud vanematega. Vanemad töötavad palju, vahel välismaal, lapsed on omapäi. Kui vanasti oli õpilaskodusid vaja selleks, et lapsel ei tuleks liiga kaugelt koolis käia, siis praegu seepärast, et ta saaks regulaarselt süüa, oleks soojas toas, valvatud ning turvalises keskkonnas. Üha enam koolid ja omavalitsused ka toidavad lapsi hommikul enne kooli ja lõunal pärast seda, sest muidu on lapsed söömata-joomata.
Üha enam on lahutusjärgseid kohtuvaidluseid laste hooldusõiguse ning elu- ja suhtluskorraldus üle. Lapsed kannatavad, sest täiskasvanud ei jõua lahku minnes rahumeelsele kokkuleppele.
Leidub ka seda, et kool ja tugisüsteem saab erivajadustega lapse toetamisega juba hakkama, kuid vanemad lihtsalt ei tule kaasa, ei tunnista probleemi, ei täida spetsialistide nõuandeid.
Jõgeva valla sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsase sõnul on üheks põhjuseks ühiskonna surve olla igas asjas aktiivne ja edukas: omandada hea haridus, saada tasuv töökoht, järgida tervislikke eluviise, kõigega hästi hakkama saada ja seejuures suuta ka lapsi kasvatada – ühesõnaga, olla üliinimene. Seetõttu panustavad vanemad panustavad liiga palju töösse ning laste jaoks jääb aega vähe. Sealt saavad paljud probleemid alguse.
Loe lähemalt Õpetajate Lehest!