Eesootavad leevendused: lapsed lähevad kooli, kinod-teatrid avatakse, süüa saab ka sees

Eesootavad leevendused: lapsed lähevad kooli, kinod-teatrid avatakse, süüa saab ka sees

11. May 2021, 16:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Valitsus otsustas täna, et alates järgmisest esmaspäevast, 17. maist lubatakse kooli kõik senini veel distantsõppel olnud õppurid. Alates 24. maist saavad uksed avada kultuuri- ja meelelahutusasutused ning toidukohtade siseruumid.

“Me ei soovi hoida piiranguid päevagi rohkem kui vajalik, kuid peame olema ettevaatlikud, sest viirus levib jätkuvalt. Seetõttu leevendame piiranguid järk-järgult," ütles peaminister Kaja Kallas.

Esmatähtis on valitsuse jaoks see, et lapsed saaksid kooli. Koolinädalaid on jäänud veel mõni üksik, kuid iga nädal, mil lapsed saavad olla kontaktis oma õpetajate ja kaaslastega, on oluline.

"Panen kõigile eestimaalastele südamele, et kuigi lähenev suvi tõotab meile hingetõmbeaega, tuleb ikkagi olla vastutustundlik,” ütles Kallas.

Haridus

Alates 17. maist lubatakse kontaktõppele kõik üldhariduskoolide, kutsekoolide ja kõrgkoolide õpilased, kes seni on pidanud viibima distantsõppel.

Sport ja huvitegevus

Alates 17. maist tohib õues sportida, treenida ja kõiki huvitegevusi ja koolitusi läbi viia kuni 25-inimeselises rühmas (kaasa arvatud juhendaja). Maksimaalselt tohib tegevustest osa võtta kuni 250 inimest.

Siseruumides jäävad kehtima senised piirangud vähemalt kuni 30. maini.
 

Spordivõistlused

Alates 17. maist on välitingimustes lubatud spordi- ja liikumisüritused kuni 25-inimeselises rühmas ja üritus peab lõppema hiljemalt kell 22. Osavõtjate piirarvuks on 250 inimest.

Alates 17. maist on tippspordi võistlused lubatud, kui üritustest võtab osa õues 250 inimest ja sisetingimustes 100 inimest. Lisaks tohivad siseruumides ja välitingimustes hakata võistlema ka Eesti meistri- ja karikavõistlustel osalevad sportlased. Muud võistlused siseruumides lubatud ei ole.

Pealtvaatajaid võistlustele ega üritustele ei lubata.

Meelelahutus

Alates 17. maist tohib muuseumite ja näitusasutuste välialadel (s.h loomaaias) viibida külastajad, arvestades ala 50-protsendilise täitumuse nõudega. Uksed tuleb sulgeda õhtul kell 22. Liikumisel peab järgima 2+2 reeglit.

Alates 17. maist on välitingimustes lubatud viibida avalikel üritustel ja koosolekutel ning meelelahutuskohtades kuni 25-inimeselises rühmas. Üritused peavad lõppema hiljemalt kell 22. Välitingimustes osavõtjate koguarvuks kehtestatakse 250 inimest.

Alates 24. maist on lubatud siseruumides muuseumid ja näitused, samuti istekohaga üritused nagu teater, kino, konverents, jumalateenistustel. Kuid ruumitäitumus ei tohi ületada 50 protsenti. Osavõtjate piirarvuks on 200 inimest. Üritus peab lõppema hiljemalt kell 22.

Siseruumides liikumisel tuleb arvestada 2+2 reeglit, kanda maski, kohapeal tuleb kasutada desinfitseerimivahendeid ning täita ürituse korraldaja juhiseid koroonaviiruse leviku vältimiseks.

Spaade, basseinide, saunade ja meelelahutuskohtade siseruumidele kehtivaid piiranguid pikendatakse kuni 30. maini.
 

Toidukohad

Alates 24. maist tohib toitlustusasutuste siseruumides kohapeal süüa-juua, arvestades 50-protsendilist ruumitäitumuse nõuet. Ühe laudkonna suurus tohib olla maksimaalselt 6 inimest. Klientide jaoks tuleb uksed sulgeda kell 22.

Alates 24. maist saab toitlustusasutuste välialadel kohapeal süüa-juua endiselt kuni 10-inimeselises rühmas ja täidetud tohib olla kuni 50 protsenti välialast. Nii nagu siseruumid, tuleb ka välialad klientide jaoks sulgeda hiljemalt kell 22.
 

Poed ja teenindused

Kaubandus- ja teenindusettevõtete jaoks jäävad kehtima senised tingimused, mis tähendab, et ruumitäitumus ühe ruumi kohta ei tohi olla üle 25 protsendi ning järgida tuleb 2+2 reeglit.