Koolilaps, osale kunstikonkursil "Minu ideaalmaailm" ja võida vahvaid auhindu!

Koolilaps, osale kunstikonkursil "Minu ideaalmaailm" ja võida vahvaid auhindu!

02. Apr 2020, 15:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kodustest ajaviiteviisidest veel vajaka? Adamson-Ericu muuseum kutsub sel kevadel 6–18-aastaseid lapsi ja noori osalema kunstikonkursil „Minu ideaalmaailm“!

Töid saab kunstikonkursile esitada 2. aprillist kuni 15. juunini 2020. Võitjad kuulutatakse välja 20. juunil Adamson-Ericu muuseumi veebilehel ja Facebooki lehel. Žürii välja valitud töödest avatakse pärast konkursi lõppu näitus Adamson-Ericu muuseumi kunstikeldris ning neid esitletakse ka virtuaalnäitusel.

Töid hinnatakse kolmes vanuseastmes: 6–9-aastased, 10–14-aastased, 15–18-aastased.

Iga vanuserühma parimatele on Eesti Kunstimuuseum välja pannud auhinnad: kunstitarbed, trükised, meened ja mängud. Autasu saavad ka teise ja kolmanda koha tööde autorid. Lisaks annab muuseum välja kaks eriauhinda: sünnipäeva tähistamise võimaluse muuseumis aasta jooksul koos ringkäigu, töötoa ja mängudega.

Konkursi korraldamise idee kasvas välja muuseumis sel kevadel avatud Olev Subbi näitusest ja kunstniku meeleolukast ning värvirikkast loomingust. Konkursi eesmärgiks on innustada lapsi ja noori praegusel kodusviibimise perioodil tegelema maalimisega ning kasutama oma kujutlusvõimet, et rännata värvikirevas fantaasiamaailmas ja helgetes mälestustes.

Olev Subbi armastas oma maalidel kasutada rõõmsaid ja erksaid värvitoone. Ta maalis meeleolukaid ja säravaid pilte, kuhu põimis enda mälestusi, unistusi ja fantaasiat. Nii lõi ta oma töödes ideaalmaailma: koha, kus on hea nii autoril kui ka vaatajal.

Adamson-Ericu muuseumi publikuprogrammide kuraator Annika Teras kirjeldab konkursi ideed üleskutsena luua oma ideaalmaailm. „Soovime inspireerida lapsi ja noori Olev Subbi helge ja värviküllase loomingu eeskujul unistama ning kutsume üles kombineerima enda sooje lapsepõlvemälestusi ja unistusi ühele pildile. Maalikunst kui tehnika annab fantaasiarännakuteks suurepärase võimaluse, sest värvide imelised kombinatsioonid ja neis peegelduv meeleolu loovad ideaalmaastike kujutamiseks piiritud variandid. Praegustes oludes on lastel hea pisut enda sisse vaadata ja positiivseid mälestusi esile kutsudes argipäeva värvilisemaks muuta.“

Konkursil osalemiseks soovitab muuseum huvilistel tutvuda Olev Subbi loominguga Eesti Kunstimuuseumi digikogus ning uurida ka vastvalminud e-kunstitundi „Ideaalmaailma loomine“. Kunstikonkursist võib osa võtta terve klassiga ning kasutada võimalust konkursitöö valmis teha Olev Subbi e-kunstitunni jooksul. Tund käsitleb värvide meeleolu ja värvusõpetuse aluseid.

Lisainfo konkursist asub siin.

E-kunstitunniga saab tutvuda siin.

(Foto: Yulia Bogacheva, Eesti Kunstimuuseum)