Käi sel nädalal koos lapsega jala!

Käi sel nädalal koos lapsega jala!

27. Aug 2019, 14:37 Emmede Klubi Emmede Klubi

Käes on "Lapsega jalgsi liikumise nädal", mille raames kutsutakse üles kõiki lapsevanemaid valima käima koos oma lastega jala. 

Väikeste lastega on oluline pidevalt jalakäijaks olemist harjutada. Lapsed õpivad rohkem meie tegudest kui meie sõnadest ning vaid harjutamine teeb meistriks. Seega ei saa oodata, et terve elu peamiselt autos liigelnud laps on 1. klassi minnes järsku valmis saama tähelepanelikuks jalakäijaks. 

Jalakäijad jäävad liiklusõnnetuses pea alati kannatajaks pooleks ning laste risk õnnetusse sattuda on oluliselt suurem kui täiskasvanutel. Heaks jalakäijaks õppimine on tähtis asi. 

Koos lastega jalgsi liigeldes oled eeskujuks ja annad oma panuse laste liikluskäitumise kujundamisesse. Sina oled ettenäitaja, et tema oleks ettevaataja!

Et koolitee läbimine oleks lapsele tuttav ja ohutu, on eriti oluline käia koos lapsega enne kooliaasta algust koos läbi tema tulevane koolitee, soovitab Maanteeamet. Rääkida teel olles võimalikest ohtlikest kohtadest ja situatsioonidest, valida koos ohutuimad kohad teeületuseks.

Ka juhul, kui laps ei lähe kooli esimest korda, võiks koolitee enne septembri algust koos läbi käia. Näiteks võib suvel teeremondi käigus liikluskorraldus muutunud olla. 

Lisaks on jalgsi liiklemine on keskkonnasõbralik ja tugevdab tervist!

Liitu Maanteeameti üleskutsega SIIN!

 

Kas ja kui tihti käid Sina oma lapsega liikluses jalgsi? Kas lähete koos jala lasteaeda, kooli, huviringi või vanaema juurde?