Itaalia ja USA kasutavad vaktsineerima survestamiseks karme meetodeid

Itaalia ja USA kasutavad vaktsineerima survestamiseks karme meetodeid

14. Mar 2019, 15:45 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sajad itaalia ja USA lapsed ei saa osaleda lasteaia või kooli töös, sest nende vanemad on keeldunud vaktsineerimisest.

Itaalia otsustas 2017. aastal muuta vaktsineerimine kohustuslikuks. Vaktsineerimata lapsed ei saa selle seaduse järgi käia lasteaias ning vaktsineerimata alg- ja põhikoolilaste vanematele tehakse kuni 500 eurot trahvi. Senini ei ole seadust praktikas rakendatud, lapsed on lasteaias edasi käinud ning kedagi pole trahvitud. 

Alates sellest esmaspäevast kehtib seadus ka praktikas. Lasteaiad üle Itaalia peavad keelduma vaktsineerimata lasteaialaste vastuvõtmisest ning koolilaste vanemad peavad valmistuma trahviks. 

Seadus loodi hädaabinõuna suurtele leetripuhangutele riigis, mis on tingitud vaktsineerimisega hõlmatuse taseme langusest alla 80 protsendi (Maailma Terviseorganisatsiooni WHO soovitus on 95%).

Leetriepideemia tõttu otsustas kohus mitte lubada kooli tagasi New Yorki osariigi Rocklandi maakonna 44 koolist vaktsineerimatuse tõttu eemaldatud last. 

Lapsed said koolikeelu detsembris, mil piirkonnas vohas leetripuhang. Kooli keelati tulla puhangupiirkonna vaktsineerimata lastel koolides, kus vaktsineerimisega hõlmatus jäi alla 95 protsendi. 

Nüüd taotlesid vanemad laste kooli tagasi laskmist, viidates oma õigusele lapsi usulistel põhjustel mitte vaktsineerida. Kohtunik otsustas aga, et koolikeeld on õigustatud. Piirkonnas on alates oktoobrist leetritesse nakatunud 146 inimest. 

(Allikad: The Hill, New York Post)


Kas pooldad nii karme meetmeid vaktsineerima survestamiseks?