Isa töötas välismaal, ema ei hoolinud, väike poiss elas üksi autos

Isa töötas välismaal, ema ei hoolinud, väike poiss elas üksi autos

24. Jul 2019, 13:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ühes Eesti linnas leidis politsei eelmisel teisipäeval tankla juurde pargitud veoauto kabiinis ihuüksi elava kümneaastase poisikese, kirjutab Eesti Ekspress.

Poiss ütles, et elab krusas juba teist nädalat, sest isa oli välismaal tööl. Poiss polnud pärit tollest linnast, kus veoauto seisis - tema pere elas hoopis Eesti teises otsas. Ema ega teiste lähedaste juures ei saanud ta enda sõnul elada alkoholi- ja vägivallaprobleemide tõttu ning ema ei hoolinud, et ta pidi autos elama. Isa tõi talle nädala alguses söögiraha, kui see otsa sai, andsid süüa isa tuttavad. 

Väikemees viidi turvakodusse ja erinevalt tavapärasest olukorrast, kus lapsed ei taha turvakodusse sattuda, oli see väikemees otsusest kuuldes väga rõõmus.

Nii politsei kui ka mitmed lastekaitsespetsialistid kommenteerisid Eesti Ekspressile, et selline juhtum on harukordne. Üksi elavate lastega on probleeme küll, kuid enamasti käivad nad põhikooli lõpuklassides, gümnaasiumis või kutsekoolis. Päris õige pole seegi - laps võib küll sõltuvalt vanusest mõned päevad üksi kodus olla, kuid ei pea olema valmis oma elu korraldama. Ka teismeline vajab vanema tähelepanu, soojust ja hellust.

Loe pikemalt Eesti Ekspressist!

 

Kui vana laps on Sinu hinnangul valmis mitmeid päevi nädalast üksi elama?