Homsest ei nõuta Eestis enam koroonapassi

Homsest ei nõuta Eestis enam koroonapassi

14. Mar 2022, 16:48 Emmede Klubi Emmede Klubi

Homsest ei kehti Eestis avalikes kohtades enam koroonapassid ega kella 23 piirang meelelahutusasutustele.

Kuigi koroonaviiruse levik on praegu väga kõrge, st sajad või isegi tuhanded inimesed nakatuvad iga päev koroonasse, on koroona tõttu haiglaravi vajavate inimeste hulk langenud alla kriitilise piiri. Valitsus lubas juba mõnda aega tagasi, et kui kümne päeva keskmine raskeloomulise COVID-19 tõttu haiglaravi vajavate uute patsientide arv väheneb alla 25, siis koroonapassi nõue kaotatakse. Täna see juhtuski ja seega homsest koroonapasse avalikesse siseruumidesse sisenemiseks näitama ei pea.

Samuti ei pea meelelahutusasutused alates homsest enam õhtul kell 23 uksi sulgema. 

Kehtima jäävad ürituste piirarvud (siseruumides kuni 1000, väljas kuni 2000 inimest) ja avalikes siseruumides maskikandmise nõue, samuti hajutatuse nõue. 

„Oleme lubanud, et Eestis ei kehti koroonapiirangud ühtegi päeva rohkem kui vaja. Tean, et paljud on oodanud, et kaoks COVIDi tõendite nõue ja kella 23 piirang meelelahutusasutustele. Ja väga paljud on andnud oma panuse selle ühise eesmärgi täitmiseks. Nüüd on see käes,“ ütles peaminister Kaja Kallas. „Suur aitäh kõigile, kes on käitunud vastutustundlikult, vaktsineerinud ja tublilt kandnud maski, hoides sellega nii ennast kui ka teisi. Nüüd on igaühe kätes see, et saaksime ka edaspidi kontrollimeetmeteta hakkama. Maski kandmisel, vaktsineerimisel ja tõhustusdoosil on siin väga oluline roll. Palun kõigil, kel vaktsineerimine veel ees seisab, kindlasti minna ja see ära teha.“

Vaata lähemalt: www.kriis.ee