Esmaspäevast muutuvad taas koroonapiirangud

Esmaspäevast muutuvad taas koroonapiirangud

29. Jan 2021, 12:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Uus valitsus on asunud tööle ning esmaspäevast muutuvad koroonapiirangud kõikjal Eestis. Kui Harjumaal ja Ida-Virumaal muutuvad piirangud leebemaks, siis mujal karmimaks. Paljud huviringid peavad taas ära jääma.

Harjumaal ja Ida-Virumaal hakkavad järgmised piirangud kehtima alates esmaspäevast, 1. veebruarist, kõikides teistes maakondades alates kolmapäevast, 3. veebruarist:

Kohvikud, restoranid, meelelahutuskohad

Restoranid, baarid, kohvikud, ööklubid, bowlingusaalid jms on avatud, kuid vaid kella 21ni õhtul. 

Siseruumides tohib ühes lauas või grupis olla kuni 6 inimest. Teise laudkonna või grupiga peab olema vähemalt 2-meetrine vahemaa.

Meelelahutuskohtades tohib ruumi maksimaalne täitumus olla kuni 50 protsenti ning samuti tuleb arvestada klientide piirmääraga kuni 250 inimest.

Endiselt jääb kehtima öine alkoholijookide müügipiirang kella 10ni hommikul. 

Poed ja teenindussaalid jäävad avatuks

Avatud. Poodides, kaubanduskeskustes, pankade teenindussaalides, postkontorites ja mujal jäävad kehtima praegused piirangud: siseruumides tuleb kanda maski, liikuda tohib 2+2 reeglit arvestades, müügi- ja teenindussaalide täitumus tohib olla 50 protsenti, tagatud peavad olema desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine.

Istumiskohaga üritused

Lubatud. Statsionaarse istekohaga avalikele koosolekutele ja üritustele (nt konverentsid, teatrietendused, kino) kehtestatakse ruumi kuni 50 protsendi täitumuse nõue istumise alal ning istumisel tuleb arvestada hajutatust. Inimeste piirarv jääb samaks, siseruumis toimuvast üritusest tohib osa võtta kuni 400 inimest.

Istumiskohata üritused

Lubatud. Siseruumides toimuvad statsionaarse istekohata üritused, nt kontserdid on lubatud üksnes siis, kui külastajatele luuakse nummerdatud ja hajutatud istekohad. Üritus võib kesta kuni kella 21ni õhtul.

Välitingimustes avalikud üritused

Laatasid, välikontserte jms võib korraldada. Osalejate piirarv on 500 ning üritus võib kesta kuni kella 22ni õhtul. Järgida tuleb desinfitseerimise nõudeid.

Saunad, spaad, veekeskused ja ujulad

Avatud. Siseruumide täitumus tohib olla kuni 50 protsenti, liikuda tuleb 2+2 reegli järgi, väljaspool otsest veega kokkupuudet tuleb kanda maski, olemas peavad olema desinfitseerimisvahendid ning järgitud desinfitseerimisnõuded.

Huviringid

Sisetingimustes on kõrge viiruseleviku riskiga tegevused nagu laulmine, tantsimine, võistluskunstid, puhkpillimäng jms lubatud vaid 2+2 rühmas.

Madala riskiga tegevusi nagu maalimine, pilates, kitarriõpe, keraamika jne tohib läbi viia 10+1 rühmas.

Sisetingimustes tuleb endiselt kanda maski, välja arvatud kui see on vastuolus tegevuse iseloomuga. Kehtima jääb ka ruumi täitumuse piirang 50 protsenti. Välitingimustes tõstetakse grupipiirangu arvu seniselt 25lt 50le.

Spordivõistlused

Spordivõistlused sisetingimustes on jätkuvalt lubatud ainult profisportlastele ning ilma pealtvaatajateta. Võistlusi tohib läbi viia 50-inimestelistes gruppides, grupid ei tohi omavahel kokku puutuda.

Muuseumid ja näitused

Avatud. Muuseumites ning näitusasutuste külastamise juures jäävad samuti kehtima olemasolevad piirangud. See tähendab 2+2 reeglit ning siseruumides maskikandmist.