EKRE tahab teada, mitu Tallinna koolilast nägi dokumentaalfilmi "Kapist välja"

EKRE tahab teada, mitu Tallinna koolilast nägi dokumentaalfilmi "Kapist välja"

21. Dec 2018, 14:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond soovib Tallinna haridusametilt üksikasjaliselt teada, kui palju õpilasi käis kinos vaatamas homoseksuaalsetest noortest rääkivat dokumentaalfilmi "Kapist välja" ja mida filmist arvati.

Lisaks tahab EKRE teada, kas ja millised seksuaalvähemusi tutvustavad tehevused on Tallinna koolides paari viimase aasta jooksul toimunud. Koolidirektorid, kes nendele küsimustele 3. jaanuariks vastama peavad, on hämmingus, vahendab ERR.

Dokumentaalfilmi "Kapist välja" näidati sel esmaspäeval ja teisipäeval Sõpruse kinos programmi "Klassiga kinno" raames kooligruppidele. Film sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ja gümnaasiumiastme õpilastele. Õpetajatele valmistati ette ka õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida.

Film on avameelne montaaž paljudest videotest, mida noored geid, bid, lesbid ja transsoolised on internetti postitanud, ning laseb meil kogeda otsustavat „kapist välja tulemise“ hetke, mis muudab lõplikult nii nende intiimset kui ka sotsiaalset elu.

Portaal Uued Uudised vahendab, et EKRE hinnangul on tegemist räige homopropagandaga ning noored ei peaks olema kursis ebanormaalsete suunitlustega.

Eesti LGBT Ühingu seisukoht on, et kuna ka Eesti koolilaste seas on noori, kes pole heteroseksuaalsed, siis nende teemade koolis käsitlemise läbi õpivad nii õpetajad kui ka õpilased olema oma koolikaaslaste suhtes sallivad ja kaasavad. Eesti riiklikes õppekavades oluliseks peetavad alusväärtused tulenevad Eesti põhiseaduses, ÜRO inimõiguste ülddeklaratsioonis, lapse õiguste konventsioonis ning Euroopa Liidu alusdokumentides nimetatud eetilistest põhimõtetest.

Eesti põhiseadus keelab õhutada vihkamist, vägivalda ja diskrimineerimist ühiskonnakihtide vahel. 

 

Kumba seisukohaga nõustud Sina?