Eesti mobiilimäng aitab raskelt haigeid lapsi

Eesti mobiilimäng aitab raskelt haigeid lapsi

10. Oct 2019, 13:24 Emmede Klubi Emmede Klubi

Teaduslik uuring näitab, et eestlaste idufirma Triumf Health loodud uudne mobiilimäng toetab vähihaigete laste ravi, olles justkui digitaalne psühholoog. 

Kuigi psühholoogilist sekkumist peetakse kompleksse raviteenuse osaks, on selle kättesaadavuses ja kvaliteedis suuri erinevusi. Üheks alternatiiviks on digisekkumine. 

Mobiilimängus saavad lapsed osaleda kaasahaaravas rollimängus ja kehastuda Haigusekolliga võitlevaks Triumflandi linna kaitsjaks, selgitab Novaator. Mängides omandavad lapsed teadmisi oma haiguse kohta, saavad psühholoogilist tuge virtuaalselt sõbralt ning õpivad tervislikke harjumusi.

Mängu toimet vaadelnud teadusuuringus osalesid Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi noored patsiendid. Tulemused ilmusid äsja teadusajakirjas JMIR Serious Games. Samal teemal kaitsti sel kevadel Tartu Ülikoolis ka magistritöö.

Teadustöö põhitulemina võib hinnata, et Triumfi mäng kui meedium võiks olla vähihaigetele lastele sobilik psühholoogilise toe pakkumise viis. Mängu kasutamise järel paranesid nii vanemate kui ka laste hinnang lapse füüsilisele ja psühholoogilisele heaolule ning negatiivsete emotsioonide kogemisele. Paranes motivatsioon ja hoiak. 

 

Mis on psühholoogiliselt aidanud Sinu perekonda lapse tervisemurede korral? Kommenteeri siin ? või kirjuta ?toimetus@emmedeklubi.ee ja paneme loo koos kirja! Kui soovid, võid jääda anonüümseks.