Annabeli pere tänab kingiks saadud elu eest

Annabeli pere tänab kingiks saadud elu eest

28. Oct 2019, 17:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Haigekassalt bürokraatia tõttu eitava vastuste saanud, kuid Eesti rahva annetuste toel vajaliku ravi läbi teinud Annabel on jätkuvalt vähist vaba ja igavesti tänulik. 

Sel nädalal sai Annabeli ema Marianne kirjutada „Kingitud elu“ vähiravifondile rõõmustava kirja: “Kaks aastat tagasi sadas maha 2017. aasta esimene lumi. Me ei unusta seda päeva ja tunnet mitte kunagi.Olles seljatanud vähi, räägitakse tulevikust alati teatava ebakindlusega – kõige olulisem siin maailmas on nii õrn ja habras.

Annabeli diagnoosist möödub peagi 3 aastat, täna möödus 2 aastat päevast, mil pidime avama oma hinge Eestimaale ning paluma abi. Ja siin me oleme, sära silmis, sõraline taandusseisus, naeratused igapäevaselt südameid võlumas ning tänutunne igavesti südamest. Tulevik ootab avastamist!

Aitäh Kingitud Elu, Aitäh Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit, Aitäh Eestimaa! ❤️”

Novembris 2016 avastati lasteaia viimases rühmas käinud Annabelil närvirakuvähk neuroblastoom. Prognoos oli halb: 20-protsendine tõenäosus ellu jääda. Kuus keemiaravi, operatsioon, luuüdi siirdamine ja kuu aega kiiritust hiljem vajas Annabel  immuunravi Dinutuximab Beta, ilma milleta pole ükski laps neuroblastoomi naasmisest pääsenud. 

Kuigi ravimi toime on teaduslikult tõestatud ning selle vajadust kinnitasid nii arstid kui ka haigekassa, tegi haigekassa otsuse Annabeli ravi eest mitte maksta – sest mitte keegi ei olnud veel teinud ettepanekut Dinutuximab Beta lisamiseks Eesti Haigekassa poolt kompenseeritavate teenuste nimekirja.

Nii pöördusid Annabeli pere ja vähiravifond Eesti rahva poole palvega annetada. Raha (ja enamgi) sai kokku vaid ühe päevaga! Annabel tegi läbi viis umbes kümnepäevast ravitsüklit Dinutuximab Betaga, mille 200-milliliitrise kilekoti hind on 17 500 eurot, ning 2018. aasta aprillis sai ta terve lapsena haiglast välja. Last jälgitakse veel vähemalt viis aastat.

Annabeli juhtumist kannustatuna on kallis laste neuroblastoomi ravi praeguseks ka haigekassa poolt hüvitatavate teenuste nimekirjas olemas.