Algas sisseastumine Tallinna eliitkoolide 1. klassi

Algas sisseastumine Tallinna eliitkoolide 1. klassi

21. Jan 2020, 15:33 Emmede Klubi Emmede Klubi

Jaanuaris alustasid Tallinna kuus ülelinnalise vastuvõtuga ehk niinimetatud eliitkooli vastuvõttu esimestesse klassidesse, veebruaris toimuvad koolikatsed. ERR vahendab:

  • Inglise kolledž hindab laste õpivalmidust ning loovust 8. ja 9. veebruaril, registreeruda saab kuni 27. jaanuarini. 
  • Prantsuse lütseum hindab poiste kooliküpsust 15. ja tüdrukute koolivalmidust 16. veebruaril, registreeruda saab kuni 14. veebruarini.
  • Tallinna reaalkool hindab lapsi küpsusuuringul, mis koosneb vestlusest, praktilisest tööst ja mängulistest tegevustest, mis viiakse läbi kahe koolitunnina. Katsetele saab registreeruda kuni 30. jaanuarini. 
  • Vanalinna hariduskolleegium hindab lapsi kahes voorus: 1. veebruaril kirjalik osa ning 8. veebruaril teine osa ja vestlus vanematega neile, kes esimesest voorust edasi pääsesid. Registreeruda saab kuni 28. jaanuarini.
  • Tallinna Tõnismäe reaalkoolis toimuvad vestlused ja praktilised tööd 3.-6. veebruaril eelkoolis käivatele lastele ning 11. ja 13. veebruaril neile, kes sealses eelkoolis ei õpi. Avaldusi võetakse vastu 7. veebruarini.
  • Tallinna juudi kool hindab laste psühholoogilist küpsust, analüüsivõimelist mõtlemist ja kõnet ning oskust vabalt käituda. Lisaks vestleb lastevanematega kooli direktor. Katsetele registreeruda saab kuni 3. veebruarini, katsed toimuvad veebruari jooksul.
  • Lisaks n-ö eliitkoolidele panevad ühe ülelinnalise vastuvõtuga klassi kokku ka Tallinna 21. kool, Tallinna saksa gümnaasium, Tallinna Linnamäe vene lütseum, Kadrioru saksa gümnaasium ja Tallinna Pae gümnaasium.

Kooli - millal ja kuhu?

Sügisel tuleb kooli tuleb minna lastel, kes on saanud selle aasta 1. oktoobriks seitsmeaastaseks. Igale koolikohustuseas lapsele kindlustab elukohajärgne omavalitsus kodule lähimas koolis koha, selleks katseid läbima ei pea.

Kes soovib kuueaastase lapse kooli panna, peab sellest teavitama omavalitsust. Vajalik on ka lasteaia või Innove Rajaleidja hinnang, et laps on juba kooliküps. 

Koolipikenduse saamiseks on aga vaja esitada taotlus Innove Rajaleidja koolivälisele nõustamismeeskonnale.

 

Kas Sinu laps käib eliitkoolis või elukohajärgses koolis? Kuidas sündis otsus? Kuidas kulgesid lapse jaoks koolikatsed?