15-aastane koolipoiss pani kokku 13-aastaste Eesti tüdrukute alastipiltide kogu

15-aastane koolipoiss pani kokku 13-aastaste Eesti tüdrukute alastipiltide kogu

15. Nov 2019, 16:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tänane Eesti Päevaleht kirjutab šokeerivast juhtumist, kus täiesti süüdimatu ja ülbe kaheksanda klassi poiss pettis 13-aastastelt tüdrukutelt välja alastifotosid ja jagas neid kõigi soovijatega.

Samal ajal kui 15-aastane Martin arestikambris mõtiskles, sai hulk lapsevanemaid üle Eesti politseist šokeeriva telefonikõne. Tütred ei olnud vanematele juhtunust ise rääkinud, kuid nii mõnigi vanem märkas, et laps on juba mõnda aega teistsugune ja endast väljas.

Tüdrukud kirjeldasid politseile, kuidas Martin saatis sotsiaalmeedias sõbrakutse, rääkis alguses niisama (mis teed, kuidas läheb), siis hakkas tüdrukute välimust kiitma, musisid-kallisid saatma. Lõpuks palus saata nude'sid ehk alastipilte, öeldes, et see on täiesti normaalne asi. Mõned tüdrukud saatsid, sest poiss rääkis mesijuttu ja hakkas neile meeldima. Teised saatsid, sest keeldumise korral Martin ähvardas: kui ei saada endast pilte, siis ta võtab mõne teise tüdruku alasti keha foto, paneb sinna saatmisest keeldunud tüdruku nime peale ja hakkab levitama.

„Ta ütles mulle, milline see pilt olema peab. Et võtaksin püksid ära, ajaksin jalad laiali ja teeksin seksika näo. Ta ütles, et ei salvesta seda, et see jääb vaid meie kahe vahele,“ ütles üks tüdruk. Kuid fotod levisid nagu kulutuli. Kontolt kontole, Facebooki gruppides, klassist klassi, koolist kooli, linnast linna, ühest Eesti otsast teise.

Oma süüd Martin kohtus ei tunnistatud. Selle asemel pööritas ta prokuröri poole silmi, teatas üleolevalt „issand jumal” ja ütles istungi vaheajal prokurörile: „Sina ole üldse vait!”. Alastifotode saatmine on Martini sõnul „täiesti tavaline” ja „üle-eestiline”. „Ma olen paljude tüdrukutega niisama nalja teinud, et kes on lohakad, nagu fuck girl’d, kes lasevad kõigiga ringi,” ütles poiss kohtule. 

Martin jäi süüdi alla 14-aastastest tehtud alastifotode omandamises, hoidmises ja levitamises ning talle mõisteti karistuseks üheaastane tingimisi vangistus.

Endast alastifotode saatmine on internetiajastu (vara)teismeliste seas pidurdamatu epideemia –  alastifotosid on küsitud 38% tüdrukutelt ja selliseid fotosid on endast saatnud 21% tüdrukuid. 

Loe põhjalikku ülevaadet räigest kohtuasjast Eesti Päevalehest!


Seega on väga oluline, et oma varateismeliste ja teismeliste lastega räägiks alastipiltide saatmise ohtudest ka need vanemad, kes praegu arvavad, et nende lapsel sellise asjaga küll (veel) pistmist ei ole.