Video: Kuidas õpetada laps ujuma

Video: Kuidas õpetada laps ujuma

10. Sep 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ujumine ei ole mitte ainult spordiala, mida sportlikel eesmärkidel harrastada, vaid ka eluks vajalik oskus. Sestap peabki iga lapsevanem võtma oma südameasjaks, et laps ujuma õpiks. Juba oskus veepinnal püsida võib mõnel juhul osututa elutähtsaks oskuseks.

Harjutada saab seda juba kodus vannis või kausis tasapisi vett näole pritsides, seejärel juba basseinis või veekogus pritsimise mänge mängides.

Vaata Tallinna ülikool tervise ja spordiinstituudi koolitaja Ingrid Tulluse ühe minuti videoloengut või loe õpetussõnu SIIN

 

Kuidas õpetasid Sina oma lapse ujuma? Kui vana laps oli?

Irinaaa Irinaaa 12. Sep 2015, 17:19 Madi

Ausalt öeldes ma isegi ei tea 😃 Lihtsalt käisime ujumise treeningudes beebidele. Seal kõigepealt harjutakse basseini ja veega, seejärel õpitakse läbi mängu liikuma, külili, rinnuli ja selili, sulistama käte ja jalgadega. Õpitakse sukelduma. Kasutasime ka erinevaid abivahendeid, treneer näitas meile nippe ja harjutuseid. Juba aasta käime lihtsalt ise kord nädalas ja teeme kõik järgi. Ja ma olen nii uhke poja üle 😉

Vau, jaga nippe kuidas sellega hakkama saite! Ülilahe minumeelest 😀

12. Sep 2015, 09:17

Meie õpetame iseseisvalt nii tihti, kui meie eestimaa suved lubavad. Kahjuks ei ole käinud eraldi beebiujumises või mujal. Küll saame hakkama, kõik on saanud.

Irinaaa Irinaaa 11. Sep 2015, 09:39

Sünnist saadist käime lapsega basseinis. Ta on praegu 2,5 aastane ja ujub iseseisvalt, hüppab ise vette 😉