Ujumine ei ole mitte ainult spordiala, mida sportlikel eesmärkidel harrastada, vaid ka eluks vajalik oskus. Sestap peabki iga lapsevanem võtma oma südameasjaks, et laps ujuma õpiks. Juba oskus veepinnal püsida võib mõnel juhul osututa elutähtsaks oskuseks.
Harjutada saab seda juba kodus vannis või kausis tasapisi vett näole pritsides, seejärel juba basseinis või veekogus pritsimise mänge mängides.
Vaata Tallinna ülikool tervise ja spordiinstituudi koolitaja Ingrid Tulluse ühe minuti videoloengut või loe õpetussõnu SIIN!
Kuidas õpetasid Sina oma lapse ujuma? Kui vana laps oli?
Ausalt öeldes ma isegi ei tea 😃 Lihtsalt käisime ujumise treeningudes beebidele. Seal kõigepealt harjutakse basseini ja veega, seejärel õpitakse läbi mängu liikuma, külili, rinnuli ja selili, sulistama käte ja jalgadega. Õpitakse sukelduma. Kasutasime ka erinevaid abivahendeid, treneer näitas meile nippe ja harjutuseid. Juba aasta käime lihtsalt ise kord nädalas ja teeme kõik järgi. Ja ma olen nii uhke poja üle 😉
Vau, jaga nippe kuidas sellega hakkama saite! Ülilahe minumeelest 😀
Meie õpetame iseseisvalt nii tihti, kui meie eestimaa suved lubavad. Kahjuks ei ole käinud eraldi beebiujumises või mujal. Küll saame hakkama, kõik on saanud.
Sünnist saadist käime lapsega basseinis. Ta on praegu 2,5 aastane ja ujub iseseisvalt, hüppab ise vette 😉