Voodimärgamine võib suurematele lastele üsna tülikas olla, aga sinu abi ja toetusega suudavad nad sellest paremini üle olla. Me oleme teinud ülevaate kõige põhilisematest olukordadest, millega voodimärgamisega hädas olevad lapsed silmitsi seisma peavad.
Nõu annab psühholooh Diana Zande.
Kindlustunne
Laps õpib keha kasvades, arenedes ja muutudes ühe rohkem aru saama, mis tema kehaga toimub.
Kui väiksemana ei pruugi voodimärgamine veel lapsele endale muret tekitada, võib see tema kasvades muutuda. Ta hakkab rohkem aru saama, et seda ei esinegi kõigil, vaid just temal.
Sel põhjusel on väga oluline, et vanemad last mõistaks. Et nad saaks aru, mida laps kogeb ja sellest, et see ei ole lapse süü. Julgusta last sellest rääkima ja enda tundeid ja muresid sinuga jagama.
Vanema lapse jaoks on oluline mõista, mida voodimärgamine endast kujutab ja mida saab selle ületamiseks teha.
Hea oleks ka arsti külastada, et tekkinud küsimustele vastuseid saada ja ka ravi kohta rohkem uurida.
Ööseks kodust eemal
Kui su laps tahaks sõbra juurde ööseks minna, aga muretseb voodimärgamise pärast, sisenda talle, et tal oleks seal tore ja küll te midagi välja mõtlete. Seleta lapsele, mida ta saab teha, et õnnetusi ära hoida. Räägi talle, et on palju temavanuseid lapsi, kellel on sama mure ja kes kasutavad neid samu meetodeid õnnetuste vältimiseks.
Väljaspool kodu on üheks parimaks ettevaatusabinõuks kasutada DryNites ® Ööpüksid. Need on ööriiete all diskreetsed ja imavad vedelikku väga hästi. Need kaitsevad õnnetuste eest ja laps saab ennast enesekindlamalt tunda.
Tuleta lapsele meelde, et enne uneaega võiks ta vähem vedelikku tarbida ja käiks kindlasti vetsus ära. Paki lapsele kaasa DryNites ® Ööpüksid ja eraldi kotike märgadele riietele.
Kui laps on sellega nõus, võid rääkida ka teise lapsevanemaga, et vahel võib lapsel õnnetusi ette tulla. Kui teine lapsevanem on probleemist teadlik, saab ta last õnnetuse puhul aidata.
Soovime teile edu!
Emmede Klubi