Teate ju küll ütlust "rohkem on vähem". Eelmisel nädalal teadusajakirjas Pediatric Obesity avaldatud uuringu järgi võib just rohkem sööki olla rasvumise ennetamisel tõhusam kui vähe sööki! Nimelt leidsid uurijad, et topelthommikusööki söövad lapsed on väiksema tõenäosusega rasvunud kui üldse mitte hommikuti söövad lapsed.
Paljud lapsed lähevad tänapäeval kooli ilma hommikusööki söömata. Neile kas ei pakuta seda või keelduvad söögist lapsed ise, öeldes, et kõht pole vara hommikul tühi. Uurijad tahtsid teada, kuidas selline käitumine mõjutab laste kehakaalu.
Kuna aga USA-s on võimalik ka koolis hommikust süüa, sattusid uuringusse needki lapsed, kes sõid hommikust kaks korda - nii kodus kui ka koolis.
Üllatuseks selguski, et neil 5. kuni 7. klassi lastel, kes sõid hommikust kaks korda, ei olnud teistest lastest absoluutselt suurem risk rasvumiseks. Kui aga võrrelda kaks korda hommikusööki söövaid lapsi üldse mitte hommikust söövate lastega, siis mittesööjate rasvumistõenäosus oli topeltsööjatest koguni kaks korda suurem.
Miks hommikusöök nii oluline on? Esiteks on tavapäraselt hommikusöögiks tarbitavad toidud (näiteks puder) parema toiteväärtusega kui need road, mida kiputakse hiljem näksima vahele jäänud hommikusöögi asemel (näiteks pirukad). Teiseks kipuvad hommikust mittesöövad inimesed hiljem päeva jooksul ülesööma või halvemaid toitumisvalikuid tegema. Kolmandaks arvatakse, et hommikul söömine kiirkäivitab seedeelundkonna töö, mis aitab kaasa efektiivsemale metabolismile üleüldse ja aitab seega vähendada ka rasvumistõenäosust.
(Allikas: Modern Readers)
Kas Sinu peres süüakse hommikust? Kuidas meelitad lapsi hommikustama, kui nad seda ei taha?