Foto on illustratiivne.
Neljaastane Florida tüdrukutirts Elianna käis 14. aprillil basseinis mängimas. Paar päeva hiljem tekkis tal palavik ja tema nahk hakkas lillakaks tõmbuma - see on kopsudes tekkinud põletiku tunnus.
Arstid said aru, et tüdruk oli basseinis mängides vett kopsu tõmmanud ja selletõttu oli tekkinud kopsupõletik. Koheselt alustati antibiootikumiravi, hingata aitas tüdrukul ravi ajal ventilaator. Elianna elu oli päästetud.
Arstid nimetavad sellist olukorda kuival maal uppumiseks - vesi satub kopsu ja inimene võib uppuda, kuid sümptomid ilmnevad alles kuni ööpäev pärast õnnetust. Levinumad sümptomid on köha, hingamisraskused, valu rinnus, palavik ja letargia. Kui kopsu satub vett, kahjustab see kopsukudet ja takistab hingamist. Järgmiseks võib tekkida kõrikrampe, mis võib sulgeda hingamisteed täielikult ja seega viia surmani. Enamasti juhtubki kuival maal uppumine just lastega.
Arstid panevad vanematele südamele, et kui lapsega on juhtunud veeõnnetus, tuleb alati erakorralise meditsiini osakonnast läbi käia. Ka juhul, kui laps oli vee all vaid minutikese ja tundub pärast õnnetust esialgu kenasti taastuvat.
(Allikas: Techtimes)
Kas Sina oled kunagi kuival maal uppumisest kuulnud?