Sünnilugu: Kuidas Kreete-Lisbeth siia ilma sai

Sünnilugu: Kuidas Kreete-Lisbeth siia ilma sai

23. Oct 2017, 11:21 Emmede Klubi Emmede Klubi

Täna jagab meiega oma lugu Kaidi (21), kes kannatas jutti kolm ööpäeva sünnitusvalu nõnda, et emakakael sentimeetritki ei avanenud. Läks ligi kuu, enne kui naine pärast sünnitust uuesti kõndida-istuda sai. 

Kõik algas 40+2 rasedusnädalal. Kella 22-23 ajal õhtul algasid kerged valud, mida Kaidi esiti libavaludeks pidas. „Need valud läksid aga üha hullemaks ja hullemaks ning kui valud käisid juba kuueminutiliste vahedega, siis läksin sünnitusmajja.“ Avatust polnud esmasünnitajal veel tekkinud.

„Küsiti, kas soovin haiglasse jääda või tahan koju minna. Tundsin, et kindlam oleks siiski haiglasse jääda - juhul kui läheb veel hullemaks. Elan Kiilis, siit sõidab haiglasse kuskil 30 minutit.“ Kaidi seati sisse sünnituseelsesse palatisse.

„Järgmisel hommikul viidi mind kohe KTG alla. Olin terve öö valudes piinelnud, ei suutnud kordagi magada ega süüa, muudkui kõndisin edasi-tagasi mööda koridori, kuna see leevendas natuke valu. Küsisin ühe korra ka valuvaigisteid, aga mind saadeti pikalt… Aga avatust endiselt polnud!“

Nii see kui ka järgmine päev möödusid valutades. 40+4 hilisõhtuks käisid valud kolmeminutiliste vahedega, kuid avatust polnud endiselt sentimeetrikestki! Et emaka töö oli juba tugev ja tihe, avati sünnituse edendamiseks veed ja Kaidi viidi viimaks teise osakonda, sünnitustuppa.

Kohe algasid kohutavad valud. „Proovisin ka naerugaasi, kuid see pigem tegi südame pahaks, valu vastu ei aidanud midagi. Manustati mulle ka seljasüsti, mis oli väga hea - sain tunnikese magada. Avatust endiselt polnud.“

Kätte oli jõudnud 40+5, kui haiglasse jõudis Kaidi õde, kes pidi sünnitusel tugiisikuks olema. Kaidi oli just uue seljasüsti saanud, kui kõigi üllatuseks avastati tal nüüd järsku täisavatus!

„No ja nüüd ma pidin muidugi kohe pressima hakkama, aga ma ju ei tundnud enam valusid, kuna hetk tagasi oli manustatud seljasüst!“ Kaidi pressis, nagu käskis – ise midagi tundmata. Kokku oli ta sünnituse jooksul saanud koguni kuus epiduraalanalgeesia annust.

„Lõpuks, 9.jaanuaril kell 13.25 pandigi mu kõhule pisike beebitüdruk, ja ma kuulsin tema pisikest nuttu, aga ei julgenud teda puudutadagi - ta oli nii pisike ju!“ Kreete-Lisbethi kaaluks mõõdeti 3642 grammi, pikkuseks 50 sentimeetrit.

Raske sünnitus lõppes Kaidi jaoks terve hulga rebenditega, mida õmmeldi ligi tund aega. Pärast sünnitust läks mööda umbes kuu, enne kui naine taas normaalselt istuda ja kõndida sai. Kreete-Lisbethist on aga tänaseks kasvanud igati tubli ja rõõmsameelne laps!

 

Aitäh Sulle, Kaidi, et jagasid meiega oma lugu!

Iga sünd on eriline. Milline on Sinu ja Sinu lapse kohtumise lugu? Jaga seda ka meiega! Ka juhul, kui tahaksid, aga ei oska oma lapse ilmaletulekut ise hästi sõnadesse panna, siis kirjuta julgelt madiken.kytt@emmedeklubi.ee - teeme seda koos.