Sünnilugu: Kuidas EJ siia ilma sai - enneaegsena, enne haiglasse jõudmist ja en caul

Sünnilugu: Kuidas EJ siia ilma sai - enneaegsena, enne haiglasse jõudmist ja en caul

07. Sep 2017, 13:28 Emmede Klubi Emmede Klubi

Raelin ja EJ pärast lapse sündi autos, teel haiglasse. Foto: Raelin Scurry, Instagram


Kahe lapse ema Raelin Scurry Pennsylvaniast jagab Instagramis oma teise lapse, Ean Jamali siia ilma saamise lugu. Nimelt võttis naine väikese EJ sünni vastu ise, autos, teel haiglasse. Veelgi enam - kuna looteveed sünnituse käigus ära ei tulnud, sündis laps täiesti terves lootekotis, kus veetis tervelt seitse esimest minutit siin ilmas. Raelin lubas oma lugu Emmede Klubis jagada:

"Inimkeha on tõeliselt imeline. 5. augustil umbes kella 10 ajal hommikul algasid mul emakakokkutõmbed. Ma olin alles 29 nädalat ja 4 päeva rase, seega ma arvasin, et tegemist on Braxton Hicksi kokkutõmmetega, ning otsustasin oodata ja vaadata, mis saab. Kui valud olid 45 minutit järjest regulaarselt käinud ja muutusid aina intensiivsemaks, otsustasin, et peaksin ilmselt haiglasse minema. Viskasin midagi endale ja oma tütrele selga ning asusime kolmekesi koos elukaaslasega haigla poole teele.

Kõigepealt viisime vanema lapse tema ristiema juurde, siis võtsime suuna haigla poole. Tuhud aina lähenesid üksteisele ja muutusid tugevamaks, ning enne kui ma toimuvast arugi jõudsin saada, tundsin vajadust pressida. Olin nii hirmunud, et helistasin kiirabisse. Nad ei saanud mu jutust tuhude ja karjumise tõttu aru, nii et ma andsin telefoni oma kaasa kätte.

Ma võtsin püksid jalast ära ja katsusin - tundsin tema pead. Pressisin ühe korra ja mu imebeebi oli siin. Nägin, et ta on ikka veel üleni lootekotis. Kiirabist öeldi, et jääksime seisma, kuid ma teadsin, et me jõuame ise haiglasse varem kui kiirabi meieni. Mu kaasa sõitis nii rahulikult, olles samal ajal kiirabitöötajatega telefoni otsas.

Alguses beebi ei liigutanud. Oskasin vaid palvetada, et temaga oleks kõik korras. Siis hõõrusin tema nägu õrnalt oma pöidlaga, ja ta tõmbas oma käed ja jalad oma näo ette - nagu ta oleks mu palveid kuulnud ja tahaks meile teada anda, et temaga on kõik korras. Seitsme minuti pärast jõudsime haiglasse."

Ta sündis en caul - seda juhtub umbes ühel korral 80 000 sünnituse kohta, enamasti keisrilõike puhul. Ta kaalus 1400 grammi. Arvestades asjaolusid on tema tervis väga hea. Ma tean, et temast kasvab üks suurepärane väikemees! Ta on tõepoolest imebeebi. Tunneme ennast õnnistatuna, et saame olla tema vanemad."

Väike imemees, kes sai nimeks Ean Jamal ehk lühidalt EJ, on praegu veel haiglas, kuid kosub hästi.

20170907132801-87994.jpg

Foto: Raelin Scurry, Instagram

 

 

Aitäh Sulle, Raelin, et jagasid meiega oma lugu!

Iga sünd on eriline. Milline on Sinu ja Sinu lapse kohtumise lugu? Jaga seda ka meiega! Ka juhul, kui tahaksid, aga ei oska oma lapse ilmaletulekut ise hästi sõnadesse panna, siis kirjuta julgelt madiken.kytt@emmedeklubi.ee - teeme seda koos.