Moodne Eesti laps: Romantiline minihipster Bella

Moodne Eesti laps: Romantiline minihipster Bella

05. Nov 2018, 17:40 Emmede Klubi Emmede Klubi

Täna jagab meiega oma kogemust Miramii Vaher, kelle pisitütar Bella on tõenäoliselt Eesti moekaim üheaastane. Kui esiti võiks arvata, et lastemoest huvituva ema laps "ei tohi istuda ega astuda", siis Miramii peres on risti vastupidi – Bella riiete kõige tähtsamad omadused on lihtsus ja mugavus, mis võimaldavad lapsel olla tema ise.

Miramii sõnul ongi tema peamiseks põhimõtteks lapse riietamisel just lihtsus. „Tõenäoliselt pööritavad paljud selle peale silmi, sest tundub, nagu ma näeksin oma lapse riietamisega palju vaeva. Tegelikkuses armastame tõesti lihtsaid asju – vähe mustreid, tuhme toone ja eelistame ilma piltideta riideid," selgitab ta. "Et riided tema isiksust väljendada aitaksid, et teda ei defineeriks pluusi peal olev tekst või multikategelane.“

20181105171643-10779.jpg

Milliseid omadusi pead lapse rõivaste juures tähtsaks?

Materjal on kindlasti number 1. Bella garderoobis on puuvillased, villased, villa-siidist või linasest riided. Tegumood on samuti oluline - riided ei tohi takistada tal laps olemast ja nendega peab vabalt saama kõiksuguseid trikke teha.

Bella garderoobis ei ole näiteks eraldi "koduriideid" ja "linnariideid". Kõik on üks ja kõigega tohib joonistada, liivakastis mängida või sõpradel külas käia, oleme loomuliku kaduga alati arvestanud. See, et tema riietamine minu nn hobi on, ei tohi siiski temale endale piiranguid seada.

Tootjate puhu eelistan alati, kui nad oma riided Euroopas teinud on. Peamiselt on Bella garderoobis Portugalist pärit asjad, sest seal on tootmine üsna odav, kuid siiski Euroopa kõrgematele nõuetele vastav. Soovin, et tootjad kasutaksid tekstiili värvimisel ökovärve, et nende tegevusest võimalikult väike jälg maha jääks.

20181105171709-10135.jpg

Kuidas seda stiili nimetaksid, mida tütar kannab?

Ma arvan, et sellel pole nime :) Tema stiil. Tema suhtumine maailma ja iseloom dikteerivad tema stiili mulle ise. Kui teda veel ei olnud, olin veendunud, et hakkan teda hoopis teistmoodi riietama. Bella on väga uljas, iseteadlik, hakkaja ja julge tüdruk, kes samas on väga empaatiline, maailma armastaja ja hooliv. Nii ongi tema kapis segunenud "minihipster" riided väga romantilistega. Ja neid armastame ka omavahel segada.

20181105172612-45034.jpg

20181105171813-94249.jpg

Kust selliseid riideid saab?

See võib jälle ootamatuna tulla, aga Bella riidekapist üle 50% on taaskasutus. Ostame riideid näiteks läbi Instagrami, välismaal elavatelt emadelt ja palju tuleb ka Facebooki müügigruppidest. Ise leian kohalikest taaskasutuspoodidest küll vähe, aga ägedaid leide on meile toonud erinevad sõbrannad ja minu ning elukaaslase emad. Viimased on ta garderoobi ka erinevate iseõmmeldud asjade ja kudumitega täiendanud.

20181105171832-35520.jpg

Nimeta oma lemmikuid brände!

The Animals Observatory, Bebe Organic, Bobo Choses, Le Petit Germain, Little Tiny Cottons, Poudre Organic, Oeuf on vist kõige lemmikumad. Jalatsitest armastan Bensimoni, Angulust, Bisgaardi, Saltwatersit ja Young Sole tooteid.

20181105171849-53889.jpg

Need on pigem kallid brändid. Kas selles stiilis riideid on võimalik kuskilt soodsama hinnaga ka saada?

Kuna ma ostuhullust ei armasta, siis tegelikult, nagu eespool mainisin, ostan palju asju kasutatult. Nii saan need tegelikult ju hiljem sama hinnaga maha müüa (mida ma jõudumööda eraldi Instagrami-kontol teengi) ja olen igati kasumis.

Lisaks ei osta ma vist peaaegu midagi originaalhinnaga, surfan e-poodide SALE ja Outlet sektsioonides. Lisaks passin peale soodusaegadele ja mõned “väga-väga vajalikud” asjad soetan siis.

20181105171950-22246.jpg

Lastemood on Sinu hobi või huviala. Kuidas Sa selleni jõudsid? Kas on mingid Instagram kontod või blogid, mida Sa inspiratsiooniks jälgid?

Ma olen tegelikult lasteriietega varemgi seotud olnud, lihtsalt polnud siis veel endal kedagi, keda riietada. Nii on see pisik minu sees koguaeg olnud. Aga, nagu mainisin – oma last nähes sain aru, et ta on hoopis teisest puust. Minu varasemad lemmikud Monnalisa, Chloé, Armani, poleks talle kuidagi passinud. Nii pidin enda jaoks hoopis uue suuna avastama ja olen selle üle väga rõõmus. Ta näeb välja natukene nagu “ajale jalgu jäänud” väikene inimene, aga selline stiil sobib talle imehästi.

Instagramis jälgin palju teisi emasid, kellel sarnases vanuses laps/lapsed kasvamas. Lastemoe teemalisi blogisid ma ei jälgi, ega kahjuks oskagi nimetada, seega on instagram tõesti peamine. Minu lemmikud on:

Instagram:

@petiteschoses_
@minimockspetra
@hannahcarpenter
@eleripeleri

E-poed:

mamaowl
scandimini
hiplittlepeople
cissywears

Bella moeseiklustel saab aga silma peal hoida Miramii Instragramis

20181105172653-46804.jpg

 

Millised on Sinu lemmikud lasteriided? Mida lapse riietamisel ja milliseid riide omadusi tähtsaks pead? Milliseid brände ja ostukohti eelistad? Ning lõpetuseks – kui tead mõnd eriti vahva stiiliga last, siis anna meile vihje, et saaksime moodsa Eesti lapse artiklisarjaga jätkata!