Marilyn Jurman lapsepõlvemängudest: ukakas, mädamuna ja viis miinust

Marilyn Jurman lapsepõlvemängudest: ukakas, mädamuna ja viis miinust

12. Jun 2017, 21:25 Emmede Klubi Emmede Klubi

Marilyn tütre Rumiga. Foto: Janno Saft

 

Muusik, näitleja ja joogaõpetaja Marilyn Jurman (31) meenutab, et tema lapsepõlve mängumaailm koosnes peamiselt seltskonnamängudest sõpradega. Ainuke vajalik mänguasi oli pall.

"Kõige rohkem sai mängitud ukakat - üks loeb seina ääres kümmeni, teised jooksevad laiali ja esimene peab nad üles leidma enne, kui nad jõuavad tagasi selle seinani joosta. Siis veel mädamuna, noolekas, viis miinust. Saime sõpradega kokku ja siis mängisime," räägib ta.

Asjadega mängiti harvem, sest neid ka oli vähem. Samas, et mängukanne oli vähe, peeti neid väärtuslikumaks. "Kui sai ikka minna kellelegi külla, kellel oli nukumaja, siis oli vägev küll," meenutab lauljatar. "Ma mäletan, et mul oli üks veoauto, mis mulle meeldis, ja siis suur karu, kes oli kaisus veel pea täisealisena, ning üks Barbie. See Barbie oligi kõige kallim asi. Kõike, mida telekas reklaamiti, oleks tahtnud saada, ja enamusi neist ei saanud."

Marilyn sai äsja esimest korda emaks. Oma tütart Rumi (1 kuu) plaanib Marilyn kasvatada mänguasjadega ülekülvamata, et aidata lapsel ise arendada. Tänapäevased mänguasjad on tehtud selliselt, et vanem ega laps ei peaks ise eriti pingutama. "Juba praegu näen, kuidas vahel on lihtne lihtsalt mängutoos nupust käima lülitada, selleasemel, et ise lapsega tegeleda ja mängida," nendib ta. "Proovin olla tähelepanelik ja lapsega ise samuti tegeleda ning koos mänguasju valida ja ka ise meisterdada."

 

Millised on Sinu lapsepõlvemälestused mängudest ja mänguasjadest?


20170612163127-85895.jpg


Rubriigist Huggies® Mänguasjade Maa