Kogemus: Toidan üht oma lastest rinnaga, teist pudelist - mõlemaga on kõik hästi

Kogemus: Toidan üht oma lastest rinnaga, teist pudelist - mõlemaga on kõik hästi

13. Oct 2017, 13:26 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuvatõmmis: Maya Vorderstrasse sissekanne Instagramis.


Paljud lapseootel emad viivad end kurssi imetamise kasuteguritega ning teevad juba ette ära kindla otsuse oma last - maksku mis maksab - rinnaga toita. Paraku ei pruugi elu alati nii minna, nagu plaaninud oleme. Imetamine on esmane ja suurepärane valik lapse toitmiseks, kuid see ei osutu alati kõigi perekondade jaoks ainuõigeks valikuks, kirjutab parents.com. Kui laps on armastatud, hoitud, toidetud, terve ja õnnelik, pole põhjust end ebaõnnestunud imetamise tõttu kehvasti tunda.

Maya Vorderstrasse on sotsiaalmeediakuulsus ja kahe väga väikese vanusevahega lapse ema. Hiljuti postitas ta Instagrami foto, kus imetab üht ja toidab samal ajal pudelist teist last. Pildi all jagab ta oma laste toitmislugu. 

"Räägin teile pisut minu teekonna kohta. Ma olin alati unistanud, et kui lapse saan, siis imetan teda nii kaua kuni saan. Ma olin kõrvalt näinud nii palju imeilusaid teekondi, kus imetamine on olnud emale ja lapsele lähendav kogemus. Ma imetasin oma esimest tütart, kuni ta oli kuue kuu vanune, ja ma armastasin imetamise juures kõike. See oli meie kahe aeg, nii eriline aeg... keegi ei saanud seda minult ära võtta!" alustab Maya.

Kui tüdruk oli vaid kahekuune, jäi ema uuesti rasedaks. Oli see siis rasedusega seotud või mitte - selleks ajaks, kui beebi sai kuuekuuseks, kadus Mayal piim täielikult ära. 

"Ma tundsin, kuidas mu süda murdub ja süümepiinad teevad mind enda omaks. Me pidime minema üle pudelitoidule. Ma arvasin, et see eriline meievaheline side kaob, et ta tunneb, et ma ei paku talle enam parimat... Kuni sain aru: mitte midagi ei ole muutunud. Toitmine oli täpselt samamoodi meie kahe aeg, ta haaras samamoodi mu juukseid ja vaatas mulle naeratades silma. Ta oli ikka nii õnnelik. Toidetud. Armastatud.

Nüüd imetan ma oma nooremat last, kuid hea on teada, et kui elu peaks minema teisiti, kui plaanitud, ja ma pean taas imetamise lõpetama, või isegi siis, kui ma lihtsalt otsustan imetamise lõpetada - on temaga kõik hästi. Laste toitmine on ilus. Pakkuda oma lastele seda, mida nad vajavad. Näha neid kaalus juurde võtmas, suuremaks kasvamas, naeratamas ja rahulolevalt toitmisjärgset piimakoomat nautimas... paneb mu südame rõõmust hüppama.

Ma ei tea, milline on Sinu teekond, aga ma võin Sulle öelda, et mis iganes olukorda sa satud või millise valiku teed - ära iialgi tunne end süüdi või ebaadekvaatse emana. Mitte kunagi. Lihtsalt armasta oma lapsi ja anna endast parim. Siis oled sa rokkstaar niikuinii. Milline iganes sinu laste toitmiskord välja näeb. Emadus on raske, nii et näitame üksteise suhtes üles toetust! Minu jaoks - toidetud on parim."

Fraas toidetud on parim ehk inglise keeles fed is best viitab USA liikumisele, mille eesmärk on vähendada nii imetamise kui ka pudelitoidu pakkumisega kaasnevat häbistamist ühiskonnas. Emadel on õigus tunda end oma last toites turvaliselt - imetada avalikus kohas, imetada suuremat last, pakkuda pudelitoitu vms ilma kõrvaliste isikute halvustavate kommentaaride või pilkudeta. Tähtis on vaid see, et ema valikud oleksid teadlikud ja tuleneksid armastusest. 

 

Kas Sina oled end lapse toitmise pärast halvasti tundnud?