Inspireeriv Eesti lastetuba: Ühine mängutuba, ühine magamistuba

Inspireeriv Eesti lastetuba: Ühine mängutuba, ühine magamistuba

01. Mar 2018, 16:38 Emmede Klubi Emmede Klubi

Täna jagab meiega killukest oma kodust Silja, kelle peres kasvab kaks väikelast - kolme- ja üheaastased õed. Laste mängutoa kujunduses on kandvaks elemendiks mahedavärviline mäepiltidega sein.

Lastetuba sisustades peeti ka Silja kodus silmas montessori pedagoogika põhimõtteid. "Mängutuba sisustades vaatasime, et põhilised mänguasjad oleksid vabalt kättesaadavad, ning et oleks kohti, kuhu osa mänguasju vahepeal peitu panna (valgete korvides), et neid uuesti nähes tekiks äratundmisrõõm ja soov uuesti mängida. Pehmed mänguasjad oleme kokku kogunud halli-valge triibulisse kotttooli. Toa keskele soovisime avarat mänguruumi.

Mänguasju leidub tüdrukutel igasuguseid - nukust autoni, kuid eelistatult puidust. Laste enda lemmik on hetkel soolakandik erinevate lusikate, kulpide, kaussidega.

Kindel soov oli seina panna ronimispuu ja pika otsimistöö tulemusena leidsime just selle õige - ilus ja piisavalt suur, et saaks jalad maast lahti rippuda. Suurema õe aktiivsus pani meid erinevaid lahendusi otsima, ja oleme redeliga väga rahul," räägib Silja.

Imeilusa mäeseina idee sai Silja inspireerivate ideede jagamise sotsiaalmeediavõrgustikust Pinterest. Seal nähtud pildil oli tegu tapeediga. Siljale meeldisid tapeedi mahedad värvid ja idee loodusmotiivide lastetuppa toomisest. Oma kodus otsustati samasugune pilt aga seinale värvida.

Pildilt välja, fotograafi seljataha jääb veel osa mängutoast - ruum väiksele liumäele, nukuvankritele, kiikhobusele ja paarile riiulile.

Ühine magamistuba on õdedel eraldi ühisest mängutoast. "Idee sündis koos uudisega väikesest õest. Olin tuttava kodus seda lahendust varem näinud - kui hea neil mänguasju jagada oleks, kokkuhoid missugune. Seega otsustasime mänguasjad ühte tuppa koondada. Suures heleroosas unistuses opivad lapsed nii asju jagama, üksteisega arvestama ja toredasti koos mängima. We'll see," jutustab Silja. Kummatigi tähendab ühine magamistuba seda, et üks vanem saab kahele lapsele korraga unejuttu lugeda, teine vanem saab samal ajal oma asju toimetada.

 

Millised näevad välja Sinu laste toad? Jagame üksteisega ideid ja ammutame inspiratsiooni! Saada meile pilte oma laste toast, tubadest või mängunurgast, räägi toa lugu ja kirjelda oma põhimõtteid lastetoa sisustamisel madiken.kytt@emmedeklubi.ee.