Inspireeriv Eesti lastetuba: Majavoodi kahele

Inspireeriv Eesti lastetuba: Majavoodi kahele

01. Feb 2018, 00:07 Emmede Klubi Emmede Klubi

Viieaastase Liliani ja kaheaastase Anelle ema Kätlin jutustab, kuidas õed said endale kadestamisväärselt kauni kahe lapse aseme, mis täidab ühtaegu nii populaarse majavoodi kui ka Montessori stiilis põrandavoodi rolli. Sellega paneme alguse Emmede Klubi uuele artiklisarjale, milles tutvustame inspireerivaid Eesti lastetubasid!

"Meil tekkis vajadus uue voodi järele, kui pisem preili oli piisavalt vana, et kolida meie toast õega samasse tuppa. Küsisime ka vanema lapse arvamust ja tema ainuke soov uue voodi juures oli, et see meenutaks veidike maja. Kuna laste tuba on väike, sai esialgu genereeritud erinevaid kavandeid ja plaane, kuidas teha lastele omapärane ja ilus nari. See mõte kriipis korralikult hinge, sest narid ei meeldi ei mulle ega mehele. Kuna voodit oli aga vaja, siis pigistasime silma kinni, läksime raske südamega meistrimehe juurde ja näitasime oma kavandit. Jutu sees sai välja öeldud, et tegelikult meile narid üldse ei meeldi, aga mida vaja, seda vaja.

Meie üllatuseks ütles meistrimees ise, et talle ka väga narid ei istu, ja küsis, kas meil on veel mõtteid, mis meile meeldivad. Loomulikult oli. Näitasime mõningaid pilte, kombineerisime neist kokku ühe ja jäime lootma, et voodi tuleb selline, nagu meile meeldib. Ja tuligi! Montessori põhimõtetele tuginev maja-voodi. Montessori põrandavoodi tähendab lapse suurusega proportsioonis voodit, kuhu laps saab ise kergelt sisse ja välja liikuda. Samuti puudub mure, et laps voodist alla kukuks. Sarnaselt voodile on meil ka kõik teised lastele kuuluvad mööbliesemed neile vastavas suuruses.

Magamisasemed said tehtud erimõõdus  - 75 x 150 cm. Pisemale lapsele kõrgete äärtega, vanemale, kellega pole enam ohtu, et voodist välja kukub, ilma äärteta. Antud variant meeldis meile ka põhjusel, et kui peaks tulema ette elukohavahetus ja vanem tüdruk juba täitsa oma tuba tahab, siis võib antud voodi olla vabalt ka ühe lapse voodi - võttes ilma kõrge ääreta poolelt ära madratsi ja tehes sellest mängunurga, või jättes madratsi alles ja kasutades seda poolt lugemisnurga/diivanina. 

Voodi tegi valmis Karuse Mööbel. Erimõõdus madratsid valmistas juurde Hypnos. Kuna voodi on valmistatud tammepuidust, läks töö maksma umbes 600 eurot.

Kuna voodi on nii madal, siis lisaks magamisele loetakse voodis palju ka raamatuid või mängitakse nukkudega. Vaiana multifilmi lembusest tulenevalt kasutatakse voodit tihtipeale laeva või paadina. Vahest visatakse tekk üle ja nii saavad nad omale mõnusa printsessi lossi, seiklejate onni või talumaja olenevalt mängust, mida antud hetkel mängitakse. Nad hoiavad omavahel väga palju kokku ja vanem õde ootas pisemat enda tuppa juba pikka aega. Lapsed õnnelikud, vanemad õnnelikud."

20180129150148-22222.jpg

 

Millised näevad välja Sinu laste toad? Jagame üksteisega ideid ja ammutame inspiratsiooni! Saada meile pilte oma ägedast lastetoast, -tubadest või -nurgast, räägi toa lugu ja kirjelda oma põhimõtteid lastetoa sisustamisel madiken.kytt@emmedeklubi.ee.