Viis kohtingut, mida koos partneriga raseduse ajal ette võtta

Viis kohtingut, mida koos partneriga raseduse ajal ette võtta

04. Nov 2014, 09:02 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuigi lapsevanemaks saamine on suurim õnn ja kingitus, on ka teie senisel elul võlusid, mida raseduse ajal veel täiel rinnal nautida tuleks. Leidke enne beebi tulekut teineteise jaoks aega ja kasutage võimalust käia vahvatel (spontaansetel) kohtingutel enne, kui teie ühise elu võtavad üle mähkmed, rinnapumbad ja kahetunniste intervallidega unegraafikud. 

Tehke koos süüa

Ärge muretsege, kui te pole professionaalsed kokad ega suuremat sorti gurmaanid. Igaühest võib saada kokk ning üheskoos kokkamine on tõeliselt lõbus tegevus. Valige kokaraamatutest välja paar uut retsepti ja veetke õhtu poes toidukraami valides ning hiljem kodus hakkides, pruunistades ja hautades. Nautige võimalust segamatult süüa valmistada ilma, et kumbki teist peaks beebit lohutama või imetama tõttama. Pealegi on teil täna veel võimalus söömisele pühenduda muretsemata, et beebi peanupp toidupuruga kokku saab!

Võtke ette tore väljasõit

Hüpake autosse ja sõitke päevaks ära. Olenemata, kas sõidate mõnda toredasse väikelinna või looduskaunisse kohta, veenduge, et see asuks mõnetunnise autosõidu kaugusel. Olgem ausad: pärast beebi tulekut on küll võimalik väljasõite ette võtta, kuid sellega kaasnev planeerimine, pakkimine ja korraldamine võib värsketele (ja unepuuduse käes vaevlevatele) lapsevanematele võimatuna näida. Nautige spontaanseid väljasõite nüüd, kui teil on võimalus lihtsalt autosse istuda ning mitte peatuda tihedamini, kui sinu põis pissipeatusi nõuab. Võtke viimast täiesti vaiksest autosõidust ja kasutage võimalust sõita kuhuiganes süda lustib. 

Võtke (rohkelt) aega, et einestada

Kas oled juba pikemat aega kibelenud linna uusimat restorani proovima? Planeerige aega, et saaksite koos ühe tõeliselt pika ja rahuliku söömaaja ette võtta. Tellige mitu käiku ja ärge unustage magustoitu. Kasutage võimalust toitu kiirustamata nautida ilma, et peaksite vahepeal püsti tõusma, et rahutut vastsündinut hüpitada. Tundke rõõmu teineteisega vestlemisest piilumata üle õla, kas beebi veel magab või helistamata lapsehoidjale, et kontrollida, kas kõik on hästi. Head isu!

Minge kontserdile, teatrisse või kinno 

Suunduge välja, et kuulata oma lemmikbändi esinemas, vaadata üle mõni tore tükk kohalikus teatris või näha kinos mõnda uut filmi. Sõltuvalt sellest, millal endale hoidja leiate, ei pruugi teil esimestel kuudel pärast beebi sündi avaneda võimalust sedasorti meelelahutust nautida. Pealegi - kui teil juhtub mõni selline võimalus siiski avanema, pead sa tõenäoliselt vahepeal ikkagi tualetti hiilima, et rindade pakitsust rinnapumbaga leevendada. Niisiis: viska jala otsa oma kõige kaunimad kingad ja unusta selleks üheks kohtinguõhtuks kõik muu!


Emmede Klubi