Veel üks uuring tõestab, et samasoolised vanemad on sama head

Veel üks uuring tõestab, et samasoolised vanemad on sama head

02. Jul 2018, 17:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: Freepik

Asjaolu, et samasoolised paarid on täpselt sama head lapsevanemad nagu erisoolised paarid, ei peaks enam kedagi üllatama, sest samale järeldusele on jõudnud arvestatav hulk kvaliteetseid teadustöid. Äsja teadusajakirjas Journal of Developmental and Behavioral Pediatrics avaldatud uuring kinnitab seda taas.

Uuringus vaadeldi 70 geipaari surrogaatema abil saadud lastega, 125 lesbipaari spermadoonori abil saadud lastega ja 195 heteroseksuaalset paari kes olid lapsed eostanud loomulikult teel. Kõik pered elasid Itaalias. Peredes kasvasid 3-11-aastased lapsed.

Uurijad analüüsisid emade ja isade psühholoogilist valmisolekut lapsevanemaks olemiseks ja kaasnevaid psühholoogilisi probleeme. Mingit märkimisväärset vahet perede vahel ei leitud, kuid gei- ja lesbivanematel esines siiski veidi vähem psühholoogilisi probleeme kui heterovanematel.

Uurijad sedastavad, et pole mingeid tõendeid, et erisoolised paarid oleksid lapsevanemaks olemiseks sobivamad kui samasoolised paarid, mistõttu pole ka alust samasoolistele paaridele lapsevanemaks saamist keelata.

Küsimust, kas samasoolised paarid on erisoolistega võrdväärsed lapsevanemad, on teaduslikult uuritud kümneid ja kümneid kordi paljude erinevatel lähenemisviisidel. Need uuringud on jõudnud valdavalt ühele ja samale järeldusele - samasoolised paarid on sama head lapsevanemad nagu erisoolised paarid.

(Allikas: IFL Science)