Vaktsineerimine viis lapsed koolipingist haiglasse

Vaktsineerimine viis lapsed koolipingist haiglasse

09. Oct 2015, 17:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eile Valga põhikoolis tehtud vaktsineerimine leetrite, mumpsi ja punetiste vastu tekitas kuuel lapsel halva enesetunde, mille tulemusel viidi neli õpilast haiglasse, edastas Valgamaalane.

"Tõepoolest, lastel tekkis vaktsiini vastu reaktsioon. Sümptomid olid halb enesetunne, peavalu, iiveldus ja nõrkus. Ühel lapsel esinesid ka vererõhumuutused," rääkis koolis kohapeal viibinud lastearst Aasa Põder, kelle sõnul on sellised kõrvalmõjud vaktsineerimisele järgnevate tundide jooksul igati võimalikud ja suhteliselt tavalised. Kõrvalnähtude hulka kuuluvad ka lihasvalud, tõsisematel juhtudel nahalööbed ja niinimetatud nõgestõbi.

"Oleme minevikus näinud ka anafülaktilist šokki, kus tekivad hingamisraskused ja vererõhu kiire langus kuni teadvusekaotuseni välja," ütles lastearst.

Samas on arsti sõnul oluline mitte külvata ühiskonnas paanikat, mis võiks viia laste vaktsineerimatajätmiseni, sest see võib kaasa tulla hullemad tagajärjed kui vaktsiinide kõrvalnähud ise - näiteks lastehalvatuse, difteeria või isegi rõugete tagasituleku meie igapäevaellu.

Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et halba enesetunnet kurtnud lapsi oli rohkemgi kui kuus ning osadele neist pandi juba koolis tilguti. Lastel võis olla vaktsiinide vastu allergia. Ka võisid lapsed olla nakatunud mõne viirushaigusega.

Eesti arstid on seisukohal, et juhtumi üksikasju tuleb uurida - päris taolist intsidenti pole varem juhtunud -, kuid kindlasti ei tohiks vaktsineerimist ära lõpetada.


Kas Sinu lastel on peale vaktsineerimist esinenud halba enesetunnet?